Atatürk, KPSS’ye giremedi

Her yıl sorulan Atatürk İlke ve İnkılapları’na dair sorulara bu yılki sınavda yer verilmemesi KPSS adayları tarafından tepki çekti İş ara­yan bin­ler­ce gen­cin en bü­yük umu­du olan Ka­mu Per­so­nel Seç­me Sı­na­vı­’nın (KPSS) li­sans me­zun­la­rı için dü­zen­le­nen otu­rumu dün ya­pıl­dı.

banner358
Atatürk, KPSS’ye giremedi

Her yıl sorulan Atatürk İlke ve İnkılapları’na dair sorulara bu yılki sınavda yer verilmemesi KPSS adayları tarafından tepki çekti


İş ara­yan bin­ler­ce gen­cin en bü­yük umu­du olan Ka­mu Per­so­nel Seç­me Sı­na­vı­’nın (KPSS) li­sans me­zun­la­rı için dü­zen­le­nen otu­rumu dün ya­pıl­dı. Yak­la­şık 2 mil­yon ki­şi­nin gir­di­ği sı­nav­da il­ginç bir de­tay dik­kat çek­ti. Her yıl sı­na­vın ta­rih bö­lü­mün­de Ata­türk il­ke ve in­kılap­la­rı­na da­ir so­ru­lar yer alı­yor­du. An­cak dün ya­pı­lan sı­nav­da Ata­tür­k’­e iliş­kin tek bir so­ru bi­le yö­nel­til­me­di.


tarihkpsscafeosym


Yayınlanan kılavuza göre Tarih bölümü içinde %20 lik kısmı Atatürk ilke ve inkılapları kısmı oluşturması gerekiyordu.


1kpsscafecom


>>2016 KPSS'YE GİRECEK LİSE ÖNLİSANS ADAYLARI DİKKAT!!!

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
silemezsiniz 2 yıl önce

sınav formatlarından kaldırabilirsiniz ama Mustafa Kemal Atatürk'ü asla tarihten ve beynimizden silemeyeceksiniz.

Misafir Avatar
gıdacı 2 yıl önce

kaldırmaya çalışıyorlar.

Misafir Avatar
gıdacı 2 yıl önce

kendi adamları kadroya alındı bile formalite gereği sınav yapıldı sınav değil aslında ansiklopedi bilgileri soruldu.

banner389

banner349