Aile Bakanlığı yeni atanan personellere becayiş hakkı tanıdı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, KPSS ile kurumlarına yerleşen adayların kendisine uygun kadro bulduğu takdirde becayiş yapabileceğini açıkladı.

banner396

Aile Bakanlığı yeni atanan personellere becayiş hakkı tanıdı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, KPSS ile kurumlarına yerleşen adayların kendisine uygun kadro bulduğu takdirde becayiş yapabileceğini açıkladı.

07 Aralık 2015 Pazartesi 12:50
Aile Bakanlığı yeni atanan personellere becayiş hakkı tanıdı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, KPSS ile kurumlarına yerleşen adayların kendisine uygun kadro bulduğu takdirde becayiş yapabileceğini açıkladı.

KPSS ile atananlardan istenilen belgelerde bakanlık tarafından açıklandı.

GEREKLİ BELGELER:
 
1- ÖSYM tarafından Bakanlığımıza yerleştiğine dair internet çıktısı,

2- Evrakları şahsen (elden) getirecek adaylar için en son Öğrenim Belgesinin (Diploma veya Mezuniyet Belgesi) aslı ve bir adet fotokopisi, posta ile gönderecek adaylar için sadece Öğrenim Belgesinin (Diploma veya Mezuniyet Belgesi)    noter tasdikli sureti yeterli olacaktır. (Posta yoluyla gelen fotokopi ya da üniversite onaylı belgeler kabul edilmeyecektir.),

3- Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

4- 2015/2  KPSS Tercih Kılavuzunda unvana özel istenen belgeler (bilgisayar sertifikası, avukatlık ruhsatı vb.) Şahsen (elden) getirecek adaylar için Avukatlık ruhsatının aslı ve bir adet fotokopisi,  posta ile gönderecek adaylar için  sadece Avukatlık ruhsatının Noter tasdikli sureti kabul edilecektir.

5- Atama Başvuru ve Taahhüt Formu (el yazısı ile doldurulup imzalanacak),

6- Mal Bildirimi Formu (önlü arkalı çıktı alınıp tek sayfa halinde doldurulup imzalanacak),

7- Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi (el yazısı ile doldurulup imzalanacak),

8- Becayiş isteğinde bulunacaklar için Becayiş Talep Formu,

9- 3 adet vesikalık fotoğraf.

AÇIKLAMALAR:

1- İstenilen belgelerin aşağıda belirtilen iletişim adresine şahsen veya APS / Kargo ile 15 Aralık 2015 Salı günü mesai bitimine kadar ulaştırılması gerekmekte olup, posta ile gönderilen evraklardan doğacak aksaklıklardan Kurumumuz sorumlu olmayacaktır.

2- Yurtdışında öğrenim gören adayların; diploma, diplomanın onaylı tercümesi ve YÖK tarafından verilen denklik belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.

3- Doktora veya Yüksek Lisans mezunu olan adayların ilgili öğrenim diplomaların asıllarını veya noter tasdikli suretlerini ibraz etmeleri halinde bu durumları derece / kademe açısından değerlendirilecektir.

4- Ortaokul veya lise öncesi hazırlık sınıfı okuyan ya da ortaokul veya liseyi normal öğrenim süresinden fazla okuyan adayların ilgili öğrenim diplomaların asıllarını veya noter tasdikli suretlerini ibraz etmeleri halinde bu durumları derece /  kademe açısından değerlendirilecektir.

5- Askerlikten muaf olan erkek adayların muafiyetlerini gösterir belgeyi teslim etmeleri gerekmektedir.

6- Askerlik görevini yapmakta olan adayların, istenilen belgelerle birlikte askerlik görevini yapmakta olduklarını belirten ve muhtemel terhis tarihini gösterir bir belge ibraz etmeleri, terhis olduktan sonra 30 gün içerisinde atanma taleplerini içeren bir dilekçe ekinde Terhis Belgeleri ile tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir.

7- Becayiş talepleri sadece 2015/2  KPSS Merkezi Yerleştirmesi sonucunda aynı unvanla Bakanlığımıza yerleşmiş adaylar arasında olmak koşuluyla değerlendirmeye alınacaktır.

"Becayiş talepleri sadece 2015/2 KPSS Merkezi Yerleştirmesi sonucunda aynı unvanla Bakanlığımıza yerleşmiş adaylar arasında olmak koşuluyla değerlendirmeye alınacaktır."

Becayiş sadece aynı kurumda ve aynı unvanda çalışan memur arasında olabilmektedir.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, KPSS ile kurumlarına yerleşen adayların kendisine uygun kadro bulduğu takdirde becayiş yapabileceğini açıkladı.
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 07.12.2015 12:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
merve 2 yıl önce

aile ve sosyal politikalar bakanlıgına bağlı çalışanlarda becayıs yaparken hızmet bölgesi önemli mi

banner389

banner394