2018'de Kaç İnfaz Koruma Memuru Alımı Olacak? KPSS ve Yaş Şartı Esnetilecek mi? (İşte Şartlar)

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü en az lise mezunu adaylar arasından İnfaz Koruma Memuru alımı yapacak. Peki 2018 yılı boyunca CTE'ye kaç infaz koruma memuru alımı yapılacak? Başvuru şartları ne olacak? Başvuru şartlarında esneme yapılacak mı?

2018'de Kaç İnfaz Koruma Memuru Alımı Olacak? KPSS ve Yaş Şartı Esnetilecek mi? (İşte Şartlar)

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü en az lise mezunu adaylar arasından İnfaz Koruma Memuru alımı yapacak. Peki 2018 yılı boyunca CTE'ye kaç infaz koruma memuru alımı yapılacak? Başvuru şartları ne olacak? Başvuru şartlarında esneme yapılacak mı?

26 Ocak 2018 Cuma 20:30
2018'de Kaç İnfaz Koruma Memuru Alımı Olacak? KPSS ve Yaş Şartı Esnetilecek mi? (İşte Şartlar)

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 2018 yılında binlerce infaz koruma memuru alımı yapacak.

Adalet Bakanlığının Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen bütçe tasarısına göre 2018 yılında Bakanlık ile CTE'ye en az lise mezunu adaylar arasından 10 bin yardımcı personel alımı yapılacağı bildirildi. Yardımcı personel alımının büyük bir bölümü infaz koruma memuru ve zabıt katibi olarak yapılması bekleniyor. Önceki yıl yapılan alıma bakıldığında bu yıl infaz koruma memuru olarak 4 binden fazla personelin alınması bekleniyor. İnfaz koruma memuru alımının kesinleşmesi ile adaylar ilanarın ne zaman yayımlanacağını, başvuru şartlarının ne olacağını ve başvuru şartlarının esnetilip esnetilmeyeceğini araştırmaya başladı.

Geçen Yıl Kaç İKM Alınmıştı?

2017 yılında CTE'ye en az lise mezunu adaylar arasından 3 bin 222 infaz koruma memuru alımı yapılmıştı. Öte yandan OHAL kapsamında yayımlanan KHK ile 2016 yılı sonunda 4 bin İKM kadro ihdasıolmuştu. Bu alım ise uzman erbaşlığı bırakan adaylar arasından yapılmıştı. Yeni yılda da bu şekilde böyle bir alım olup olmayacağı henüz belli değil.

2018 Yılında Kaç Alım Olacak?

2018 yılında infaz koruma memuru kadrosunda istihdam etmek üzere 4 binden fazla İKM alımı yapılması bekleniyor.

İlanlar Ne Zaman Yayımlanacak?

CTE 'nin yeni İKM alım ilanının Şubat-Mart döneminde yayımlanması bekleniyor.

Başvuru Şartları

# Türk Vatandaşı olmak,

# Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye  kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,  

# Askerlikle ilgisi bulunmamak veya  askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

# Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

# Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

# Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,

# Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak;  Merkezî sınavın (KPSS) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak.

# Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

# Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamak,

# Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

Başvuru Şartları Esnetilecek mi?

Binlerce aday, yeni dönem İKM alımında KPSS ve yaş şartının esnetilmesini istiyor. Ancak Adalet Bakanlığının ve CTE'nin bu konuda henüz bir çalışması yok.

İlan yayımlandığı anda haberdar olmak için Kpsscafe.com.tr adresini takip edin.

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

Kpsscafe.com.tr  | Ankara-ÖZEL HABER

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ERDAL 1 yıl önce

1978 doğumluyum şimdiye kadar birçok kpss puanından 70 üstü aldım.kimi torpil ile hakkımı aldı.Yeni evlendim ne isim var ne evim bir tek Allahım ve eşim var.Bizi bu yaşa kadar hak yiyenlerden hakkımızı istiyorum. Sesimizi duyun lütfen sadece bir iş imkanı verin.Yaş sınırını kaldırın ve beni ve ailemi mutlu olmamıza imkan sağlayın..Saygılar Cumhurbaşkanım ve aile bakanım sizlere saygı ve sevgiler E. Alduran

Misafir Avatar
serhat aydın 8 ay önce @ERDAL

yorum iyi de yeri yanlış olmuş

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
berk 11 ay önce @ERDAL

niye evlendin isin yoksa

Beğenmedim! (3)
Avatar
hamdullah 1 yıl önce

alımlarda yaş sınırı koyuyosunuz sınava gelince sen bu yaştasın giremeSsin demiyosunuz para gelecekya sömürün sınava sokuyosan iş imkanıda beeeceksin buneya sıkıldım artık yaşa takılmaktan

Avatar
Gül 1 yıl önce

Lütfen kps şartı kaldırılsın mülakat olsun sadece

Avatar
Emirhan Tomur 1 yıl önce

Puanın 60 a kadar çekilmesi lazım çoğu kişi açıkta lise mezunu

Avatar
Emine 1 yıl önce

Yaş ve kpss esnetimeli diğer soruşturmalar tabiki yapılmalı ama daha fazla engel gösterilmemeli

Avatar
Fatih 1 yıl önce

Yaş şartı en son ki iş ilk once 30 yaş altındaki alımlar tamamlansin bir sürü işsiz genç nüfus var kpss şartı esnetilsin

Avatar
Serkan 1 yıl önce

İNSALLAH DEVLET BUYUKLERİMİZ TURK SİLAHLİ KUVVETLERİNE HİZMET ETMİS KENDİSİNDEN ESİNDEN AİLESİNDEN FEDAKARLİK EDEN UZMAN ERBASLARA ONCELİK TANİR. HEM GENCLERİ UZMAN ERBASLİGA TESVİK ETMİS OLUR HEMDE ADALET YERİNİ BULUR.MAGDURUZ DUYUN SESİMİZİ SAYİN CUMHUR BASKANİMİZ SAYİN ADALET BAKANİMİZ DUYUN NE OLUR !!

Avatar
Hkn 1 yıl önce

3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabi olarak çalışmış ve kendi isteği ile sözleşmesini feshetmiş uzman erbaşlardan, açıkta olan ve devletine hizmet etmiş, fakat çeşitli nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kalmış bu kişilerin mağduriyetinin giderilmesi maksadıyla İnfaz koruma memuru olarak alım yapılmasını değerli devlet büyüklerimizden arz ediyorum.