2015 Koruma Memuru Alımı Başvuruları Ne Zaman?

2015 Koruma memuru alımlarının başlaması merakla bekleniyor. Koruma memuru olmak isteyen adaylar her an takipte. Siyasi cepheden koruma memurları ile ilgili atılacak adımı binlerce kişi bekliyor! Peki koruma memuru alımı ne zaman? Koruma memuru olmanın şartları neler?

banner396

2015 Koruma Memuru Alımı Başvuruları Ne Zaman?

2015 Koruma memuru alımlarının başlaması merakla bekleniyor. Koruma memuru olmak isteyen adaylar her an takipte. Siyasi cepheden koruma memurları ile ilgili atılacak adımı binlerce kişi bekliyor! Peki koruma memuru alımı ne zaman? Koruma memuru olmanın şartları neler?

24 Haziran 2015 Çarşamba 01:06
2015 Koruma Memuru Alımı Başvuruları Ne Zaman?

2015 Koruma memuru alımlarının başlaması merakla bekleniyor. Koruma memuru olmak isteyen adaylar her an takipte. Siyasi cepheden koruma memurları ile ilgili atılacak adımı binlerce kişi bekliyor! Peki koruma memuru alımı ne zaman? Koruma memuru olmanın şartları neler?

 Çalışma Bakanı Faruk Çelik, KPSS Yerleştirme Takvimi'ne göre 125 kamu kurum ve kuruluşunca toplam 13 bin 213 memur için yerleştirme talebinde bulunulduğunu açıkladı. Binlerce kişi umutla bekliyor koruma memuru başvuruları da alınsın diye bekliyor! Peki Koruma memuru alımları ne zaman?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, KPSS Yerleştirme Takvimi'ne göre 125 kamu kurum ve kuruluşunca toplam 13 bin 213 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunulduğunu açıkladı.

SÜREÇ BAŞLADI

Çelik, kamu kurum ve kuruluşlarınca devlet personel başkanlığına bildirilen kadro ve pozisyonların, ilan edilmek üzere ÖSYM başkanlığına gönderildiğini belirtti.

ALINACAK MEMURLARDAN İSTENİLEN TAHSİL SEVİYESİÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 2015 yılı KPSS Yerleştirme Takvimi'ne göre 22 Haziran - 01 Temmuz 2015 tarihleri arasında tercihlerin alınacağı 2015/1 Yerleştirmelerinde, 125 kamu kurum ve kuruluşunca toplam 13 bin 213 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunulduğunu aktardı. Çelik, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilen kadro ve pozisyonlar, ilan edilmek üzere ÖSYM başkanlığına gönderilmiştir. Yerleştirme yapılması talep edilen toplam kadro ve pozisyonların yaklaşık yüzde 15,4'ü ortaöğretim, yüzde 31,2'si önlisans, yüzde 53,4'i lisans düzeyindedir. Bu kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarına göre dağılımı şu şekildedir:

- 190 sayılı KHK'ya tabi kurumlar (Üniversiteler hariç) 11 bin 790,

- Üniversiteler 764,

- Kamu İktisadi Teşebbüsleri 1.423.

HİZMET SINIFLARITalep edilen toplam kadroların hizmet sınıflarına göre dağılımı şu şekildedir:- Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı 9 bin 360,

- Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 1.280,

- Teknik Hizmetler Sınıfı 1.058,

- Avukatlık Hizmetleri Sınıfı 77,

- Yardımcı Hizmetler Sınıfı 14,

- Eğitim-Öğretim Hizmetleri Sınıfı 1.KİT pozisyonlarının öğrenim durumlarına göre dağılımı da şu şekildedir:- Ortaöğretim 164,

- Önlisans 496,

- Lisans 763.2015/1 Yerleştirmeleri kapsamında atama yapılacak kadro ve pozisyonlara ilişkin detaylı bilgiler (KPSS Tercih Bilgi Sistemi) www.dpb.gov.tr ve www.turkiye.gov.tr internet adreslerinde 15/06/2015 tarihi itibariyle yer alacaktır."a. En az lise veya dengi okulları bitirmiş olmak

b. Yazılı sınav tarihi itibariyle 18 yaşından az 30 yaşından fazla yaşta olmamak,

c. Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den az boy uzunluğuna sahip olmamak

ç.Güvenlik soruşturmasında olumsuz bir durumu bulunmamak,

d. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engelleri olmadığını; Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

e. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’den fazla, 17’den az olmamak,

f. Merkezi sınavda en az 70 puan almak.İnfaz Koruma Memur Maaşları ne kadar olacak? Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 5 yılda dış güvenliğin Bakanlığa geçeceğini ve 25 bin yeni infaz koruma memuru istihdam edileceğini söyledi. 2014 – 2015 yıllarında infaz koruma memuru olarak alınacakların sayısı 25 bin olarak açıklandı. Peki infaz koruma memurları ne kadar maaş alacak? Gardiyan maaşlarının ortalama 1700 tl civarında olacağı söyleniyor. 2014 Yılnda infaz koruma memur alımlarının ne zaman alınacağı henüz belli değil. İnfaz koruma memur alım haberleri iş sahibi olmak isteyen adaylar için yeni bir umut oldu.Koruma Memuru, 2014 Yılında İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulan ve Polis yetkilerine sahip olarak görev yapacak kişilerden oluşmaktadır. Alımların ne zaman yapılacağı henüz belli olmazken İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre 2015 yılı içerisinde bu uygulamanın yürürlüğe gireceği görülüyor. İlk etapta 28 bin kişinin alımına başlanacak olan Koruma Mumuru için, gelecek yıllarda bu sayının 50 bini geçmesi bekleniyor.Alımların Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılacak ve alınan kıruma memurları Polis gibi üniforma ve silahlı olarak görev yapacak. Polislerin sahip olduğu bir takım yetkilere de sahip olacak olan koruma memurları, 6 yıl sonra polis olma imkanına da sahip olacak.Koruma Memurları, hassas bölgeler, devlet binaları, maçlar ve buna benzer noktalarda görev yapabilecek.Koruma Memuru Olmak İçin Aranan Şartlar;Koruma Memuru olacak adayın en az Lise Mezunu olması gerekiyor. Bunun dışında Üniversite ve Yüksek Lisans mezunları da koruma memurluğuna başvuru yapabilir.Yaş sınırı olarak en fazla 25 yaşından gün almamış olması gerekiyor. Çalışmalara bakılacak olursa bu yaş sınırının artacağı tahmin ediliyor.Koruma Memuru olarak başlayan adaylar en az 4 ay eğitim alacak ve bu zaman dilimi içerisinde masrafların devlet tarafından karşılanacak.Koruma Memurluğu görevini en az 6 yıl yapan bir kişi Kıdemli Koruma Memuru olarak rütbe atlayabilecek. Bu süre içerisinde Polisliğe direk geçiş imkanı da sağlanacak.Üniversite mezunu olan adaylar 1 yıl Koruma Memuru olarak görev yaptıktan sonra Polisliğe direk geçiş yapabilecek.Koruma Memuru için görev yapılacak bölgelerin kontenjanları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından duyurulacak.Koruma Memuru olacak kişinin en az 1700 en fazla 2100 TL Maaş alacağı iddia ediliyor.
Kaynak: Mebpersonelleri
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 24.06.2015 01:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Muhammet 3 yıl önce

KPSS ye girmiş olmak gerekiyormu ben son sınava girmemiştim

banner389

banner394