2014 KPSS İçin Suç Duyurusu

2014 KPSS İçin Suç Duyurusu Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (EĞİTİM-İŞ), 05-06 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS)’nın Genel Kültür Bölümünün de çıkan sorularla ilgili Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

banner396

2014 KPSS İçin Suç Duyurusu

2014 KPSS İçin Suç Duyurusu Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (EĞİTİM-İŞ), 05-06 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS)’nın Genel Kültür Bölümünün de çıkan sorularla ilgili Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

18 Temmuz 2014 Cuma 11:00
2014 KPSS İçin Suç Duyurusu
2014 KPSS İçin Suç Duyurusu

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (EĞİTİM-İŞ), 05-06 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS)’nın Genel Kültür Bölümünün de çıkan sorularla ilgili Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS)’nın Genel Kültür Bölümünün Tarih sorularından 27 sorudan 21 sorunun “Tarih Pusulası” kitabında yer aldığı iddia edildi. Yapılan başvuruda; sınavda sorulan soruların yer yer aynen alındığı, yer yer ise doğrudan irtibat kurulduğu savunuldu. İsmail Adıgüzel tarafından hazırlanan Tarih Pusulası kitabı Altı Şapka Yayınevi tarafından basılmıştı.

Ayrıca Kamu Personeli Seçme Sınav’ın dan önce söz konusu kitabın satışların da gözle görülür bir şekilde artışın olduğu belirtilen suç duyurusunda konun araştırılıp yetkililerin ve sorumluların cezalandırılması istendi.

Aynı başvuruda 2014 KPSS Sınav Kılavuzunda tarih sorularının %20 sinin Atatürk İlke ve İnkılapları alanından oluşması gerekmesine rağmen buna riayet edilmeden soruların hazırlandığı, bu oranda soru sorulmadığı ve bu konuda kılavuz hükümlerine aykırı davranılmasın dan dolayı adayların mağdur edildiği de iddia edildi.

EĞİTİM-İŞ’in Suç durusu dilekçesi

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

Ankara, 11.07.2014

SUÇ DUYURUSUNDA

BULUNAN :Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası(EĞİTİM-İŞ)

Ataç 2 Sokak 43/4 Kızılay – ANKARA

VEKİLLERİ :Av. Tansu BATUR & Av. Jale KURAL & Av. Burak SABUNCU

Adres: Konur 2. Sok 52/6 Kızılay-ANKARA

ŞÜPHELİLER :1-ÖSYM Başkanı

2-Soruşturma esnasında sorumluluğu tespit edilecek ilgili kamu görevlileri

SUÇ TÜRÜ :Görevi Kötüye Kullanma

ÖZÜ :

05-06 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS)’nın Genel Kültür Bölümünün Tarih sorularından büyük çoğunluğunun, ( 27 sorudan 21’inin) Altı Şapka Yayınevi tarafından basılan, İsmail ADIGÜZEL tarafından hazırlanan “Tarihin Pusulası” isimli KPSS Hazırlık kitabından yer yer aynen alındığı; yer yer ise doğrudan irtibat kurulduğu iddiaları kamuoyuna yansımıştır. İlaveten anılan kitabın satışlarında sınav öncesinde gözle görülür bir artışın yaşandığı iddiaları gündemdedir. İddiaların doğru olup olmadığı savcılığınızca tespit edilecek uzman bilirkişilerin incelemesiyle ortaya çıkabilecektir. İddianın doğru olma olasılığı, bir kısım adaya sınav öncesi bilgi verilerek bu sorulara önceden hazırlanılması fırsatı sunulduğu ve bu yönde bir haksız çıkar sağlandığı şüphelerini beraberinde getirmektedir.

Yine, 2014 KPSS Sınav Kılavuzunda tarih sorularının %20 sinin Atatürk İlke ve İnkılapları alanından oluşması gerekmesine karşın buna riayet edilmeden soruların hazırlandığı, bu oranda soru sorulmadığı ve bu konuda kılavuz hükümlerine aykırı davranılması nedeniyle adayların mağdur edildiği iddiaları kamuoyunda tartışılmaktadır.

Savcılığınızca ÖSYM’den celb edilecek sınav sorularının iddialar kapsamında bilirkişi incelemesine tabi tutulması ve suç oluşturabilecek eylemlerin varlığının tespiti gerekmektedir.

*****************************************************************

Adaylar merakla ne olup bittiğini merak ediyor.
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 18.07.2014 11:00
Anahtar Kelimeler:
2014 kpss suç duyurusu
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mehmet 4 yıl önce

Hiç bi şey çıkmaz 2012 de o kadar somut deliller varken iptal edilmedi şimdi mi iptal edilecek.

Avatar
Adaletmişşş 4 yıl önce

"""""Bir toplumun varlığını sürdürebilmesi için hak ve adaletin o toplumda en temel direklerden birisi haline getirilmesi bilinen en önemli gerçeklerdendir. ÖSYM, ülkemizin geleceğini şekillendiren, her zaman bu ülkeye lazım olan bir kurum olarak, bu hak ve adaletin tesis edilmesinde büyük bir rol oynamaktadır. O nedenle, ülkemizin göz bebeği olarak görülmesi gereken bu kurumu her fırsatta yıpratmayı amaçlayan grupların ve menfaat çevrelerinin asılsız iddialarına kamuoyu tarafından itibar edilmemesinin, değerli basınımızın yukarıda açıklanan gerçekler ışığında kurum ile ilgili her türlü haberi ÖSYM’den doğrulatmadan yayınlamamasının, özellikle asılsız iddia ve haberler ile kamuoyunda kurumun güvenini zedelemeye yönelik girişimlere destek olmamaya özen göstermesinin ülkemizin de geleceği için önemli olduğunu bir kez daha hatırlatırız."""""( hunharca güldüm adaletine ÖSYM)

ÜLKENİN GELECEĞİNİN IRZINA GEÇTİN ÖSYM....SİLAH YERİNE KALEM TUTAN BİR TERÖR ÖRGÜTÜSÜN SEN. Adaletliysen o tarih sorularında sözünü ettiğin 10 İlke İnkilap sorusunu göstereceksin..Adalet senin hayatında sadece manasını bilmekle yetindiğin bir kelime ne yazık ki.( Ayrıca kabartmıs kabartmış açıklamışsın basına yine 2010 da ve öncesinde şaibe vardı madem neden sınavın sadece eğitim bilimleri kısmı iptal edildi..? 2010 da senden öncekilerde açıklama yapıyordu paso basına biz şeffafız diye, sen onları yalanlıyosun şimdi senin pisliklerin de sen gittikten sonramı cıkacak ortaya? ya bizim emeklerimiz ne olacak? Ben 2010 dan sonra basvurmadım ösym sınavlarına 2005 de başladım şahsen ÖSS ile.Şimdi sen diyorsun ki sizi güzel s....evmişler ..ama biz yapmıyoruz bunu...Bunu ıspatla ÖSYM...Şeffafız demekle şeffaf olunsaydı benim hiç bir günahım yok derim cennete giderim... Ama allah bilir günahlarımı değilmi, seninkileride biliyor.Kulda bilsin madem ne kadar günahkar olduğunu..Her basın açıklaması yaptığında Allah belanı versin ÖSYM.. Toplumun % 60 ını ilgilendiriyosun madem kapalı kapılar arkasından basın açıklaması yapma..İnsan içine çık da 2 soru soralım sana başkan efendi...Bak bende sabahtan akşama kadar açıklarım sana yaptığımı yapmadı yapmadığımı yaptı bilirsin !

banner389

banner394