YÖK ve Yükseköğretim Kurumları Görevde Yükselme Merkezi Yazılı Sınavı Sonuçları

YÖK ve Yükseköğretim Kurumları için 29 Kasım 2015 tarihinde yapılan görevde yükselme merkezi sınavı sonuçları açıklandı.

banner396

YÖK ve Yükseköğretim Kurumları Görevde Yükselme Merkezi Yazılı Sınavı Sonuçları

YÖK ve Yükseköğretim Kurumları için 29 Kasım 2015 tarihinde yapılan görevde yükselme merkezi sınavı sonuçları açıklandı.

18 Aralık 2015 Cuma 15:50
YÖK ve Yükseköğretim Kurumları Görevde Yükselme Merkezi Yazılı Sınavı Sonuçları
YÖK ve Yükseköğretim Kurumları için 29 Kasım 2015 tarihinde yapılan görevde yükselme merkezi sınavı sonuçları açıklandı.

Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği uyarınca Anadolu Üniversitesi tarafından 29 Kasım 2015 tarihinde yapılan "Görevde Yükselme Merkezi Yazılı Sınavı"na ilişkin kurum ve unvan bazında sınav sonuç listesi açıklanmıştır. 

SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

09-13.11.2015 tarihleri arasında ADAY'lar sınav sorularına ilişkin itirazlarını http://sinav.anadolu.edu.tr/sb adresi üzerinden erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla gerçekleştireceklerdir. Başka kanallardan yapılacak itirazlar dikkate alınmayacaktır. Yapılan itirazların geçerli olabilmesi için ADAY'ların Sınav İtiraz Formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, çıktısını alması, imzalaması ve yukarıda belirtilen süre içerisinde KATILIMCI'ya teslim etmesi gerekmektedir KATILIMCI'lar, 16.11.2015 tarihinde itirazları online olarak YÖK'e iletecek, YÖK ise bu itirazları ÜNİVERSİTE'ye online olarak iletecektir. İtirazlar hakkında ÜNİVERSİTE tarafından değerlendirme yapılarak varılacak sonuç YÖK'e online olarak iletilecek, YÖK tarafından KATILIMCI'lara online olarak bildirilecek ve KATILIMCI'lar tarafından da ADAYLara duyurulacaktır.

27.11.2015 tarihinde ÜNİVERSİTE tarafından kurum ve unvan bazında en yüksek puandan başlamak üzere belirlenen başarı sıralaması sınav sonuç listeleri YÖK'e online olarak iletilecektir.

04.12.2015 tarihinde sınav sonuç listeleri YÖK tarafından kurum ve unvan bazında resmi internet sayfasında ilan edilecek ve yine YÖK tarafından KATILIMCI'lara iletilecektir.

07.12.2015 tarihinde KATILIMCI'lar tarafından sınav sonuçları ADAY'lara duyurulacaktır.

08-14.12.2015 tarihleri arasında ADAY'lar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını http://sinav.anadolu.edu.tr/sb adresi üzerinden erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla gerçekleştireceklerdir. Başka kanallardan yapılacak itirazlar dikkate alınmayacaktır. Yapılan itirazların geçerli olabilmesi için ADAY'ların Sınav İtiraz Formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, çıktısını alması, imzalaması ve yukarıda belirtilen süre içerisinde KATILIMCI'ya teslim etmesi gerekmektedir. KATILIMCI'lar, 15.12.2015 tarihinde itirazları online olarak YÖK'e iletecek, YÖK ise bu itirazları ÜNİVERSİTE'ye online olarak iletecektir. İtirazlar hakkında ÜNİVERSİTE tarafından değerlendirme yapılarak varılacak sonuç YÖK'e online olarak iletilecek, YÖK tarafından KATILIMCI'lara online olarak bildirilecek ve KATILIMCITar tarafından da 25.12.2015 tarihinde ADAY'lara duyurulacaktır.
  
GÖREVDE YÜKSELME MERKEZİ YAZILI SINAV KONU BAŞLIKLARI

T.C. ANAYASASI

1-Anayasanın Yükseköğretime ilişkin Maddeleri 

KANUNLAR

1- Yükseköğretim Mevzuatı (2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2923 sayılı Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretimi ile Türk Vatandaşlarının Farklı Dil ve Lehçelerinin Öğrenilmesi Hakkında Kanun, 3843 sayılı Yükseköğretim Kurumlarında İkili Öğretim Yapılması, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun Bazı Maddelerinin Değiştirilmesi ve Bu Kanuna Bir Ek Madde Eklenmesi Hakkında Kanun, 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumlan Teşkilatı Kanunu ve yukarıda belirtilen Kanunlara ilişkin çıkarılan yönetmelikler, Bakanlar Kurulu Kararları ve Kanun Hükmünde Kararnameler)

2- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu

3- 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu

4- 5176 sayılı Kamu Görevlileri Etik Kurulu Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun

5- 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu

6- 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu

7- 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu

8- 3628 sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu

9- 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun

10- 6245 sayılı Harcırah Kanunu

KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELER

1-190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararname 

YÖNETMELİKLER

1- Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik

2- Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik

3- Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik

4- Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik

5- Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları Hakkında Yönetmelik

6- Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik

7- Taşınır Mal Yönetmeliği

8- Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliği

9- Kamu Konutları YönetmeliğiYÖK ve Yükseköğretim Kurumları için 29 Kasım 2015 tarihinde yapılan görevde yükselme merkezi sınavı sonuçları açıklandı.
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 18.12.2015 08:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394