Yargıtay Başkanlığı Zabıt Katipliği Klavye Sınavları Başladı (Kolay mıydı, zor muydu?)

Yargıtay Başkanlığı bünyesine yapılacak zabıt katibi alımı için klavye sınavları başladı. Adaylar sınava katılım sağlayarak, kendilerine yöneltilen sınav metinlerini hatasız olarak yapmaya çalıştılar.Yargıtay Başkanlığı klavye sınavlarına ilişkin aday yorumlarını alıyoruz....

KAMU PERSONELİ 12.12.2016, 11:22 12.12.2016, 11:47
15232
Yargıtay Başkanlığı Zabıt Katipliği Klavye Sınavları Başladı (Kolay mıydı, zor muydu?)
Yargıtay Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanca, 20 ortaöğretim, 20 önlisans ve 20 lisans olmak üzere toplamda 60 zabıt katibi alımı yapılacağı aktarılmıştı. Yapılacak olan alımlara ilişkin uygulamalı klavye sınavları da, 12.12.2016 tarihi itibariyle başlatılarak, adaylardan kendilerine sunulan metinleri hatasız olarak üç dakika boyunca en az 90 kelime şeklinde yazmaları istendi. Yapılan klavye sınavı sonrası adaylar, diğer adayların ne durumda olduğunu merak etmekteler.

Yapılacak olan personel alımlarına ilişkin diğer adayların yazdığı net kelime sayısı, yapılan hatalar, sunulan metinler ve başvuruda bulunacak diğer adaylara ilişkin önerileri aktarıyorlar. Bizlerde kpsscafe.com.tr olarak Yargıtay Başkanlığı bünyesinde yapılan sınava ilişkin adayların yardımlaşmalarını kolaylaştırmak adına, bu başlığı sizlere ulaştırmaya karar verdik.

Metinler zor muydu?

Yapılan sınavda adaylar metinleri ilk defa gördüler. Zabıt Katipliği alımlarında en zor metinleri sormayı tercih ettiği bilinen kurumlardan birisi olan Yargıtay Başkanlığı, bahsi geçen klavye sınavında adaylara yönelttiği sorularla yine adayları zorladı mı, sizce sınav metinleri kolay mıydı? Adayların uygulama sınavına ilişkin yorumlarını ve açıklamalarını bekliyor, kamu personeli olma yolundaki bu çalışmaları çerçevesinde de başarı dileklerimizi aktarıyoruz.

Umuyoruz ki yapılan sınavda, herkes hak ettiği ve hayalini kurduğu kamu personelliğine kavuşur.

kpsscafe.com.tr | ANKARA
Yorumlar (107)
Sıla 3 yıl önce
Arkadaşlar ben bugün girdim sınava. Sınav saati normalde 12:00 dı ama 11 buçuk olmadan sınav salonuna alındık. Giriş için sadece nüfus kağıdınız gerekiyor. Telefonunuzu kapalı olmak şartıyla yanınıza alabiliyorsunuz. Öncelikle metinlere yani adliyelerin genel olarak sorduğu metinlere çalışıyorsanız boşa çünkü metinler çok farklı çok fazla rakam, noktalama, büyük harf vs. içeriyordu. klavyeler bence iyiydi. Tabi ki elli kişi aynı anda bir şeyler yazmaya başlayınca ses oluşuyor ama abartılı değil siz onları duymamaya kendi metninize odaklanın. Metinler kağıtta falan değil. bir sistem üstte metin altta sizin yazdığınız alan var en üstte de dk var. sınavdan önce kurallar ekrana geliyor onları okuyorsunuz ardından bir dakikalık bir deneme metni yazıyorsunuz daha sonra sınav metniniz ekrana geliyor okumanız için zaman veriliyor sonra da sınavınız başlıyor. Sınavınıza kadar yapacağınız alıştırmalarda shift tuşunu bolca kullanın derim. Başarılar :)
mehmet can yıldırım 3 yıl önce
bende sınav saati 11 çeyrek olarak gözüküyor birde ben on parmak değil 2 parkmak yazıyorum inşAllah sorun olmaz yarın girecem heyecanlanmaz iyi
zoli 3 yıl önce
yandık o zaman ben on parmak yazamıyorum ve yargıtay metinlerini daha dün bulduğum için 70 in üstüne çıkamıyorum doğru kelime sayısında !! yarın sınava gidicem napalım ankaranın havasını almış oluruz artık :D :D
mmm 3 yıl önce
kelimeler uzun muydu kısa mıydı
Bhr 3 yıl önce
M5 teki yargıtay metinlerini 105-125 arası yazıyordum ama oradaki metinlerden daha zordu ve sınavda anca 79 yazabildim
Zoli 3 yıl önce
Sınava giren arladaşlar lütfen ipucu verin nasıldı neyden sordular bizde giricez merak ediyoruz çok zorsa boşuna gitmeyelim :)))
mcht 3 yıl önce
metinler farklıydı ama zorluk olarak yargıtayın metinleri ile aynı zorluktaydı.
Sessiz ! 3 yıl önce
Bilgi veren olur mu ki....!?
mehmet can yıldırım 3 yıl önce
bende perşembe girecem bakalım
Ferhat 3 yıl önce
Aşağı yukarı 3 dakikada kaç kelime yazıyorsunuz burda olanlar cevap verebilir mi? Çarşamba günü bende sınava gireceğimde
Hakan 3 yıl önce
Ferhat Merhaba çarşamba lise düzeyinde benimde nereden geliyorsun sen. bir de klavye dışında mülakat olacak mı? kılık kıyafete bakıyorlar mı? bilgi var mı?
Ahtapot 3 yıl önce
Sınava giren adam rakibine taktik verirmi bende olsam bende söylemem
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Yeni Nesil Çözümleri için OmniTicaret!

kapalı