Kültür Bakanlığına Yerleştirilen Adaylara İlişkin Duyuru

Kültür Bakanlığı' na yerleştirilen adaylara ilişkin duyuru yayımlanmış bulunmaktadır. Duyuru detaylarına ve istenilen belgelere ulaşmak için tıklayınız.

Kültür Bakanlığına Yerleştirilen Adaylara İlişkin Duyuru

Kültür Bakanlığı' na yerleştirilen adaylara ilişkin duyuru yayımlanmış bulunmaktadır. Duyuru detaylarına ve istenilen belgelere ulaşmak için tıklayınız.

06 Mayıs 2016 Cuma 16:33
Kültür Bakanlığına Yerleştirilen Adaylara İlişkin Duyuru
Kültür Bakanlığına Yerleştirilen Adaylara İlişkin Duyuru

Kültür Bakanlığı, bakanlık bünyesine yerleştirilen adaylara yönelik bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuru kapsamında, bakanlık bünyesine yerleştirilmiş olan adayların ilgili belgeleri teslim tarihi, şekli ve yeri belirtilmiş olup, açıklamalara yer verilmiştir.

Bu kapsamda Kültür Bakanlığı tarafından 3713 SAYILI KANUNUN EK 1 İNCİ MADDESİ HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE, 18/04/2016 TARİHİNDE YAPILAN KURA SONUÇLARINA GÖRE DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI TARAFINDAN BAKANLIĞIMIZ TEŞKİLATINA YERLEŞTİRİLEN ADAYLARA İLİŞKİN DUYURU başlığıyla yayımlanan duyuruya aşağıdan erişim sağlayabilirsiniz.

GENEL AÇIKLAMA :

1. Her adayın aşağıda belirtilen belgeleri en geç 16/05/2016 tarihi mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 50 Balgat/Çankaya/ANKARA adresine getirerek şahsen veya kanuni yakınları aracılığıyla müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin ve dilekçenin son başvuru tarihinin (16/05/2016) mesai saati bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaşması gerekir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık genel evrak birimine ulaşan başvurular işleme konmaz. 

2. Belgelerin son altı ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir. (Adli Sicil Belgesinin 06/05/2016 tarihi veya sonrasına ait olması. )

3. Başvuru yapmaları amacıyla, adayların adreslerine tebligat yapılmayacaktır.

4. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklerden herhangi birisine sahip olmayan veya gerekli belgeleri birinci maddede belirtilen süre içinde belirtilen adrese teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

5. Atandıktan sonra şartları taşımadığı tespit edilenler hakkında ilgili mevzuat uyarınca işlem tesis edilir.

6. Bu duyurunun yayınlanmasından önce başvuru yapan adayların bu duyurudaki hususları dikkate alarak yeniden başvuruda bulunmaları gerekmekte olup, duyurudan önce yaptıkları başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Ayrıntılı Bilgi İçin İrtibat: Mustafa GENÇ 0312 312 49 05

GETİRİLECEK BELGELER


1. Devlet Personel Başkanlığı Atama Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı),


2. Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği, (*) 


3. Yerleşim Yeri Belgesi (Aslı),


4. Nüfus Cüzdanının noter tasdikli örneği, (*)


5. Sağlık Raporu (Asıl),


(Hastanelerden veya Aile Sağlığı Merkezlerinden ya da Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinden (OSGB)), 


6. 06/05/2016 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden alınacak internet çıktısı da olabilir),


7. Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesinin onaylı örneği, (*) (E-Devlet üzerinden alınacak internet çıktısı da olabilir.)


8. 6 adet vesikalık fotoğraf,


9. Mal Bildirimi (İndirmek için tıklayınız...). (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.) (**)


10. Form Dilekçe (Memur olarak yerleşen adaylar.) (İndirmek için tıklayınız...).


11. Form Dilekçe (Sürekli işçi olarak yerleşen adaylar.) (İndirmek için tıklayınız...).(*) Yukarıda (2), (4) ve (7) numaralı sıralarda yer alan belgelerin fotokopileri, aslı ibraz edilmek kaydıyla, yerleştirilenlerin halen bulunduğu yerdeki Bakanlığımız birimlerince veya Personel Dairesi Başkanlığınca başvuru esnasında onaylanabilecektir.
Ancak, bulunulan yerdeki Bakanlığımız birimlerince yapılacak onay işleminde, onaylayan görevlinin adı-soyadı ve unvanı, onay tarihi, aslının aynıdır ibaresi ile okunaklı birim mühür baskısının bulunması gerekmektedir.

(**) Sürekli işçi olarak yerleştirilen adaylar mal bildirimi doldurmayacaklardır.

En güncel personel ilanlarının ilk olarak size ulaştırılmasını isterseniz KPSS CAFE mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.
Son Güncelleme: 06.05.2016 16:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.