İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Başvuruları

İçişleri Bakanlığı personeli için yapılacak olan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı başvuruları başladı.

banner396

İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Başvuruları

İçişleri Bakanlığı personeli için yapılacak olan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı başvuruları başladı.

20 Temmuz 2015 Pazartesi 13:02
İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Başvuruları
Adaylardan sınav için başvurular 20 Temmuz- 4 Ağustos 2015 tarihleri arasında alınacak.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sınavla İlgili Bilinmesi Gerekenler

İçişleri Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikli sınavı 23 Ağustos 2015 Pazar günü saat 10:00'da Ankara'da yapılacaktır. Sınav giriş belgeleri 13 Ağustos'tan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinden alınabilecektir.

SINAV UYGULAMASI
-    Görevde Yükselme Sınavında 60 soru sorulacak ve sınav süresi 70 dakika olarak uygulanacaktır.
-    Unvan Değişikliği Sınavında ise 50 soru sorulacak ve sınav süresi 60 dakika olarak uygulanacaktır.
-    Her iki sınavda da çoktan seçmeli (dört seçenekli) testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacak ve sınav tek oturum olarak uygulanacaktır.
-    Adaylar  sınava,  fotoğraflı  sınav  giriş  belgesi  ve  özel  kimlik  belgelerinden  birisi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport veya T.C. İçişleri Bakanlığı Personel Kimlik Kartı) ile gireceklerdir. Fotoğraflı sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
-   Adaylar, sınavın yapıldığı binalara çağrı cihazı, telsiz, radyo, cep telefonu gibi haberleşme araçları ile data bank, diz üstü bilgisayar, el bilgisayarı, cep bilgisayarı, saat dışında fonksiyonu bulunan saat vb. her türlü bilgisayar özelliği olan, özel elektronik donanımlı aletler cihazlar, silah vb. teçhizatla ayrıca fotoğraf makinesi, kamera vb. cihazlarla alınmayacaklardır.

İnşaat Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği gruplarından sınava girecek adayların basit hesap makinası kullanabilecektir. Ancak, alfabetik tuş takımına sahip hesap makinaları, databank, el bilgisayarı vb. özel elektronik donanımlı aletlerin kullanılması engellenecektir.

-    Sınav  soru  ve  cevap  anahtarı  25  Ağustos  2015  tarihinde  http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.
-    Adayların sınav sonuç bilgileri ile birlikte fotoğraflı cevap kâğıtları 16 Eylül 2015 tarihinde http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.
-    Sınav binasında sigara içenler hakkında ilgili kanun gereğince işlem yapılacaktır.

ENGELLİ ADAYLAR SINAV UYGULAMASI
-    Sınav sırasında tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özel duruma sahip olan aday/adaylar var ise İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü (İBPGM) tarafından Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne (ÖDSGM) bildirilecektir.
-   Beyan  edilen  engel  durumunun  doğruluğundan  başvuruyu  yapan  aday,  raporun geçerliliğinden ise ilgili kurum sorumlu olacaktır

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

-   Görevde Yükselme  Sınavı değerlendirme grup numaraları aşağıdaki tabloda belirtildiği gibidir. (Toplam 15 grup):

Grup Kodu

Grup Adı

1

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü

2

İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü

3

Şube Müdürü

4

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü

5

İl Yazı İşleri Müdürü

6

İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü

7

İl Mahalli İdareler Müdürü

8

İl İdare Kurulu Müdürü

9

İlçe Nüfus Müdürü

10

İlçe Yazı İşleri Müdürü

11

Uzman

12

Eğitim Uzmanı

13

Şef

14

Çözümleyici

15

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni

 
-   Unvan Değişikliği Sınavı değerlendirme grup numaraları aşağıdaki tabloda belirtildiği gibidir (Toplam 8 grup):

Grup Kodu

Grup Adı

1

Teknisyen

2

Program

3

Tekniker

4

Mimar

5

Bilgisayar Mühendisi

6

Elektrik-Elektronik Mühendisi

7

da Mühendisi

8

İaat Mühendisi


-  Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzerinde  puan  alanlar  başarılı  sayılacak  ve  başarı  puanı  hesaplamasında  [Puan=(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır.
-  Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.
-  Cevap  anahtarında  hata  olması  ve  bu  hususun  komisyon  kararı  ile  belirlenmesi sonucunda,  soru/sorular  iptal  edilmeyecek,  hatalı  olan  soru/soruların  doğru  şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.
-  Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 08/06/2007 tarihli ve 26546 sayıl Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik’in 21 inci maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan; “Yapılan sınavlarda hatalı sorulara tekabül eden puanlar eşit şekilde diğer sorulara dağıtılır. Ancak soruların yüzde beşinden fazlasının hatalı olduğunun itiraz üzerine veya herhangi bir şekilde tespit edilmesi halinde, sınav iptal edilir ve en kısa sürede yeni sınav yapılır.” hükmü gereğince değerlendirilecektir.
-  Adayların; sınav puanının eşit olması hâlinde, İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik hükümleri doğrultusunda, öncelikle hizmet süresi fazla olana, hizmet süresinin eşit olması halinde daha üst öğrenimi  bitirmiş  olana,  bunun  da eşit  olması halinde üst  öğrenim  mezuniyet  notu yüksek olana öncelik verilerek başarı sıralamasını ÖDSGM yapacaktır.

SINAV İTİRAZLARI

-  Adaylar; sınav   sorularına   ve   uygulamasına   ilişkin   itirazlarını,   soru   ve   cevap anahtarlarının www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise, sonuçların http://www.icisleri.gov.tr internet adresinde ilan edildiği tarihten itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde İBPGM’ye yapacaklardır. İBPGM bu itirazları ÖDSGM’ye gönderecektir. ÖDSGM bu itirazları 10 (on) gün içerisinde inceleyip sonuçlandırarak İBPGM’ye bildirecektir. ÖDSGM’ye gelen evrak kayıt tarihi geçerli olacaktır.
-    Adaylar, itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.
-   Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
-  Sınava, sınav uygulama takviminde belirtilen süreler içerisinde e-başvurusunu yapmayan, sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların/kurumların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.
-  Sınavlarda yanlış yatırılan ücretlerin iadeleri sınavın tamamlanmasından yaklaşık 4 hafta sonra tek yanlı olarak döner sermaye işletmesi tarafından adaylardan herhangi bir başvuru talep etmeksizin yapılmaktadır
-  Ücretler  hangi  bankaya  yatırıldığı  farketmeksizin  yalnızca  T.C.  Ziraat  Bankası sistemleri aracılığı ile iade edilmektedir.
-   İade işlemi gerçekleştirildikten sonra adaylar herhangi bir ziraat bankası şubesinden merkezi ödeme ekranlarından “MEB iade bedeli” altında TC kimlik no ile sorgulama yapılarak iade işlemi gerçekleştirilir
-  Adayın sınav  yerleştirilmesi  yapılmışsa sınav iptal olmadığı sürece (idare kusuru) hangi sebeple olursa olsun aday sınava girmemişse iade talep edemez.

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 20.07.2015 13:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394