Zafer Kalkınma Ajansı Bağımsız Değerlendirici Alımı(20 Kasım 2012)

      T.

banner396

Zafer Kalkınma Ajansı Bağımsız Değerlendirici Alımı(20 Kasım 2012)

      T.

20 Kasım 2012 Salı 16:56
Zafer Kalkınma Ajansı Bağımsız Değerlendirici Alımı(20 Kasım 2012)

 

 

 

T.C. ZAFER KALKINMA AJANSI

BAĞIMSIZ DEĞERLENDİRİCİ İLANI

 

1. Amaç ve Kapsam

 

Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinden oluşan TR33 Bölgesi’nde faaliyet göstermekte olan T.C. Zafer Kalkınma Ajansı, “Sosyal Kalkınma”...


  


 


T.C. ZAFER KALKINMA AJANSI


BAĞIMSIZ DEĞERLENDİRİCİ İLANI


 


1. Amaç ve Kapsam


 


Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinden oluşan TR33 Bölgesi’nde faaliyet göstermekte olan T.C. Zafer Kalkınma Ajansı, “Sosyal Kalkınma” ve “Sosyal Altyapı” mali destek programlarına sunulacak projelerin değerlendirmesinde görevlendirmek üzere programların genel amacı ve öncelikleri ile uyumlu olabilecek konularda tecrübe sahibi bağımsız değerlendirici alımı yapacaktır. Son başvuru zamanı 25/01/2013 tarihidir.


 


2. Programların Tanıtımı


 


Genel amacı “TR33 Bölgesi'nin sürdürülebilir ve dengeli sosyal kalkınması ile toplumsal gelişimine katkı sağlanması” olan Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı (SKMDP) ve Sosyal Altyapı Mali Destek Programı (SAMDP) kapsamında; sosyal yaşam olanaklarının yenilikçi yöntem ve uygulamalarla geliştirilmesine, dezavantajlı grupların sosyal içermelerinin ve hizmetlere eşit erişiminin sağlanmasına, gelişmekte olan hizmet/üretim yapısında ihtiyaç duyulacak beşeri ve sosyal sermayenin oluşturulmasına ve kırsal kesimde beşeri kaynakların geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin arttırılmasına katkı sağlayacak projelerin desteklenmesi hedeflenmektedir. Her iki programa da kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, mahalli idare birlikleri vb. kar amacı gütmeyen kurum/kuruluşlar başvuru yapabilecek olup detaylar programların başvuru rehberlerinde yer almaktadır.


 


3. Başvuru Yöntemi ve Süreci


 


Bağımsız değerlendirici adayları, başvurularını Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi – Proje ve Faaliyet Destek Yönetimi (KAYS-PFDY) üzerinden yapmalıdırlar. Başvuru adresi aşağıda yer almaktadır:


 


https://uygulama.kays.kalkinma.gov.tr/Kays/KaysIstemci/


 


Bağımsız değerlendirici başvuruları 20/11/2012 – 25/01/2013 tarihleri arasında kabul edilecektir. Son başvuru zamanından sonra yapılan başvuruları ile KAYS-PFDY üzerinden yapılmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Bağımsız değerlendirici adayları, KAYS-PFDY’de yer alan standart alanların doldurulmasına ek olarak “Bağımsız Değerlendirici Özgeçmiş Formu”nu ve “Bağımsız Değerlendirici Mini Testi”ni doldurup sisteme yüklemelidirler. Seçilen bağımsız değerlendiricilerden başvuru aşamasında sunmuş oldukları bilgileri doğrulayacak belgelerin asılları (nüfus cüzdanı, diploma, sertifika vb.) sözleşme öncesinde talep edilecek ve Ajans onaylı fotokopileri dosyalarına eklenecektir.


 


4. Seçim Kriterleri


 


Bağımsız değerlendirici seçimine ilişkin genel esaslar Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği’nde tanımlanmıştır. Yönetmeliğin 19/2 maddesinde “Bağımsız Değerlendiriciler, alanında en az beş yıllık tecrübeye sahip, teslim edilen projelerin hazırlık veya uygulanma aşamasında görev almamış veya almayacak olan kişiler arasından seçilir. Bağımsız değerlendiriciler, kendileri, eşleri, ortakları, ikinci dereceye kadar (bu derece dahil) kan ve kayın hısımları ile (Değişik ibare:RG-16/11/2011-28114) sahibi, ortağı, mensubu veya sorumlusu oldukları işletmelere ve kuruluşlara ilişkin projeleri değerlendiremezler.” denilmektedir.


 


Yönetmelik hükümleri esas alınarak ve seçim sürecinin objektifliğini sağlamak adına Ajansımız belirli kriterler kullanarak bağımsız değerlendirici seçimi yapmaktadır. Bu kriterler aşağıda yer almaktadır:


 


No

SEÇİM KRİTERLERİ

Ön Şart

Başvuru KAYS-PFDY üzerinden yapılmıştır.

Ön Şart

Bağımsız değerlendirici adayı gizlilik ve tarafsızlık ilkelerine uymadığı gerekçesiyle herhangi bir kurumun yasaklı listesinde yer almamaktadır.

Ön Şart

Bağımsız değerlendirici adayı en az lisans mezunudur.

Ön Şart

Bağımsız değerlendirici adayı alanında en az 5 yıl tecrübeye sahiptir.

1

Bağımsız değerlendirici adayı herhangi bir kalkınma ajansında veya benzer bir kurumda proje değerlendiricisi/bağımsız değerlendirici olarak görev almış mı? Görev almışsa, bu kurumlardaki referansı nasıl?

2

Bağımsız değerlendirici adayın uzmanlık düzeyi nasıl? Bağımsız değerlendirici adayının uzmanlık alanları veya tecrübeleri görev alacağı mali destek programının konusu ile uyumlu mu?

3

Bağımsız değerlendirici adayının mini test sonucu nasıl?

4

Bağımsız değerlendirici adayının proje yazma veya yürütmeyle ilgili bir tecrübesi var mı?

5

Bağımsız değerlendirici adayının lisans sonrası öğrenim düzeyi (yüksek lisans, doktora) nedir?


Gizlilik ve tarafsızlık ilkelerine uymayan veya yanlış bilgi veren bağımsız değerlendiriciler/bağımsız değerlendirici adayları hakkında yasal işlem başlatılacaktır.5. Değerlendirme Süreci ve Bağımsız Değerlendiricilere Verilecek ÜcretSKMDP ve SAMDP kapsamında proje başvurusu için son tarih 25/01/2013’tür. Bağımsız değerlendirme sürecinin, ön inceleme sürecinin tamamlanmasını müteakip 04/02/2013 – 22/02/2013 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Yönetmeliğin 19/6 maddesinde “Bir bağımsız değerlendirici, bir proje teklif çağrısı döneminde en fazla (Değişik ibare:RG-16/11/2011-28114) yirmi beş proje değerlendirebilir. Bir bağımsız değerlendirici bir günde en fazla üç proje teklifi değerlendirebilir.” denilmektedir. Bu hükümle uyumlu olacak şekilde sözleşme aşamasında bir bağımsız değerlendiriciye kaç proje teslim edileceği belirtilecek ve değerlendirme takvimi oluşturacaktır. Yönetmeliğin 23. Maddesine istinaden kendisine ödeme yapılabilecek bağımsız değerlendiricilere değerlendirdikleri proje başına 165 TL brüt ödeme yapılacaktır. Bu ödemeden %20 stopaj kesilecektir. Bunun dışında bağımsız değerlendiriciye hiçbir ek ödeme (yol masrafları hariç olmak üzere konaklama, yemek vb. giderlere ilişkin ödemeler) yapılmayacaktır.6. Diğer HususlarT.C. Zafer Kalkınma Ajansı yeterli sayıda nitelikli başvuru gelmemesi durumunda son başvuru zamanını uzatma ve mücbir sebeplerden ötürü ilan metninde değişiklik yapma haklarını saklı tutar.>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 20.11.2012 16:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394