Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İşçi Alacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü çeşitli unvanlarda 13 işçi alacak. Başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak.

banner396

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İşçi Alacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü çeşitli unvanlarda 13 işçi alacak. Başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak.

08 Eylül 2015 Salı 09:32
836 Okunma
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İşçi Alacak
 PERSONEL  ALIM  İLANI 

RESMİ  İLAN TÜRKİYE İŞ  KURUMU  WEB  SAYFASINDA  İSTANBUL  İLİ  KAMU AÇIK İŞ  İLANLARI  KISMINDA  YAYINLANMIŞTIR.BAŞVURULAR TÜRKİYE  İŞ 
KURUMU WEB  SAYFASINDAN  VEYA TÜRKİYE  İŞ  KURUMU  İSTANBUL  İLİ GENELİNDE Kİ  HİZMET  MERKEZLERİNE  ŞAHSEN  YAPILMAKTADIR.KIYI
EMNİYETİ  GENEL  MÜDÜRLÜĞÜNE  POSTA,  ELEKTRONİK  POSTA,  ŞAHSEN BAŞVURU  ŞEKLİNDE  BAŞVURU  YAPILMAMAKTA  BUNA  RAĞMEN  YAPILAN 
BAŞVURULARIN  GEÇERLİLİĞİ  BULUNMAMAKTADIR. 

Öncelikle aşağıda belirtilen açıklamalar ve sonrasında yer alan sıkça sorulan sorular bölümünü incelemenizi ve bu doğrultuda hareket etmenizi öneririz.Kuruluşumuzun daimi işçi statüsündeki personel alımına dair ilan, Türkiye İş Kurumu internet sitesi İstanbul ili kamu açık iş ilanları kısmında yer almaktadır.

Ünvanları ve bu ünvanlara dair talep şartlarını iyi inceleyerek durumunuza uygun olan ilana başvuru yapmanızı, durumunuz uygun değilse başvuru yapmamanızı, ilanda belirtilen başvuru şartlarından en az birine dahi sahip olmamanız halinde başvurunuz geçersiz sayılacağının bilinmesi gerekmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alımları 9 Ağustos 2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA İŞÇİ ALINMASINDA UYGULANACAK USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK dahilinde yapılmaktadır.

Yukarıda  belirtilen Yönetmelik gereği  söz  konusu açık iş ilanımıza  İstanbul ilinde resmi ikametgahı olan adaylardan aşağıda  belirtilen başvuru şartlarını sağlayan adaylar  başvuru yapabileceklerdir.

Bu konuda önemle bilinmesini isteriz ki; İstanbul ilinde İkametgah şartı yukarıda belirtilen Yönetmelik gereğidir. Bu itibarla Türkiye İş Kurumunca talep İstanbul ili genelinde açılmaktadır.

Durumu  uygun  adaylar  başvurularını  yukarıda  belirtilen  yönetmelik gereği  TÜRKIYE  İŞ  KURUMUNUN  İSTANBUL  ILI  GENELINDEKI HİZMET MERKEZLERİNE (İŞ VE MESLEK DANIŞMANINIZA) ŞAHSEN YADA TÜRKIYE İŞ KURUMU INTERNET SITESINE ELEKTRONIK ORTAMDA YAPABILECEKLERI,

Bu  kapsamda  anılan  yönetmelik  gereği  Türkiye  İş  Kurumu  dışında Kuruluşumuza şahsen yada dilekçe ile başvuru yapılamayacağı, yapılacak başvuruların  ise  bir  geçerliliğinin olmayacağı,hususlarını  bilgilerinize  rica ederiz.

ÖNEMLİ NOT; KAMU İŞÇİ ALIMLARINA TAHSİL DÜZEYİNE GÖRE GEÇERLİ KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVINDAN EN AZ 60 PUAN ALANLAR YADA YUKARIDA BELİRTİLEN YÖNETMELİĞİN 5 NCİ MADDESİ GEREĞİ KPSS’DEN MUAF ADAYLAR BAŞVURU YAPABİLMEKTEDİR.

SIKÇA SORULAN  SORULAR; 

Soru 1) 2014 yılında KPSS sınavına girmedim, yada girdim fakat 60 puandan az puan aldım. İlana başvuru yapabilirmiyim ?

Cevap 1) Kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alımları 9 Ağustos 2009 tarih ve 27314    sayılı    Resmi    Gazetede    yayınlanan     KAMU    KURUM    VE
KURULUŞLARINA İŞÇİ ALINMASINDA UYGULANACAK USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK dahilinde yapılmaktadır.

Kamu işçi alımlarına tahsil düzeyine göre geçerli olan (2014 yılı) kamu personeli seçme sınavından en az 60 puan alanlar yada yukarıda belirtilen yönetmeliğin 5 inci maddesi gereği kpss’den muaf adaylar başvuru yapabilmektedir.

Soru 2;  Lise  mezunuyum ve ortaöğretim düzeyinden  2014  KPSS’na girdim lisans mezunu açık iş pozisyonuna başvuru yapabilirmiyim?

Cevap 2;Talepte belirtilen tahsil düzeyine göre geçerli olan KPSS’na girilmiş olması gerekmekte olduğundan başvuru yapılamayacaktır.

Soru 3; İstanbul ili dışında ikamet etmekteyim başvuru yapabilirmiyim?

Cevap 3; “KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA İŞÇİ ALINMASINDA UYGULANACAK USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK” in 6 ıncı maddesinin 1 inci fıkrasının 3 numaralı bendinde; “Kamu kurum ve kuruluşları sürekli işçi taleplerini il düzeyinde, geçici işçi taleplerini ise il veya ilçe düzeyinde verirler.” hükmü çerçevesinde ilana İstanbul ilinde resmi ikametgahı olanlar başvuru yapabilirler.

Soru 4; İlanda belirtilen tahsil şartını sağlıyorum,KPSS’ye girdim 60 puandan yukarı aldım ancak diğer şartları sağlamıyorum (iş tecrübem yok yada istenilen sürede değil, gemiadamı cüzdanım yok yada daha düşük cüzdana sahibim) yine de başvuru yapsam değerlendirilebilirmiyim ?

Cevap 4; Başvuru yapılmaması gerekmektedir. Başvuru yapılması ve sıralama listesine girilmesi halinde ise talep edilecek başvuru evrakları sonucunda durumunuzun talep şartlarına uymadığı anlaşılacak ve işlemleriniz iptal edilerek durumunuz Türkiye İş Kurumuna bildirilecektir.

Soru 5;Personel alımı yapacağınızı öğrendim başvurular nereye yapılmaktadır?

Cevap  5; Türkiye İş Kurmunca ilan edilen personel alımlarımıza;Yönetmelik gereği Türkiye İş Kurumu İstanbul ili genelindeki merkezlerine şahsen yada Türkiye  İş  Kurumu  web  sitesinden  kamu  açık  iş  ilanları  (İstanbul  ili)  açık pozisyonlarından Kuruluşumuza ait durumunuza uyan meslek ünvanını seçerek elektronik ortamda yapılabilmektedir. Bunun dışında Kuruluşumuza şahsen yada dilekçe ile yapılacak başvuruların bir geçerliliği bulunmayacaktır.

Soru  6;  Durumun  talep  şartlarına  uygun  ancak  Türkiye  İş  Kurumu  web sitesinden başvuru yaptığımda “durumunuz eşleşmedi” uyarı ile karşılaşıyorum ne yapmalıyım?

Cevap 6; Başvuru yapmaya çalıştığınız sistem Türkiye İş Kurumu sistemi olduğundan sistemdeki hatalar veya bu hataların düzeltilmesi ile ilgili Kuruluşumuzca  yapılacak  bir  işlem  bulunmamakla  beraber  öncelikle  site içeriğindeki özgeçmiş bilgilerinizi iş gücü talebimiz doğrultusunda gözden geçirmenizi ve tekrar başvuru yapmanızı öneririz netice alınaması halinde ise İstanbul  ili  genelindeki  Türkiye  İş  Kurumu  Merkezlerine  şahsen  müracat etmenizi  yada  Türkiye  İş  Kurumu  İstanbul  Hizmet  Merkezi  Müdürlüğü  ile irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Soru  7;  Engelliyim  ancak  Kurumunuzun  talep  şartlarına  durumun  uygun başvuru yapabilirmiyim;

Cevap 7;İlanda belirtilen şartlarını sağlamanız halinde başvuru yapabilrisiniz.

Soru 8;Başvuru süresi sona ermiş başvuru yapabilirmiyim ?

Cevap 8; Başvuru yapılamamaktadır.

Soru 9; Başvuru yaptım. Süreci nasıl takip edebilirim ?

Cevap 9; Yasal başvuru süresi sona erdikten sonra başvuru yaptığınız Türkiye İş Kurumu, sistem üzerinden KPSS’den başvuru yapan adayları talep saysının 3 katı oranında en büyük KPSS puanından başlamak üzere sıralamakta ve açık iş sayısının  3  katı  oranındaki  sıralama  listesini  Türkiye  İş  Kurumu internet sitesinden açıklanmasına müteakip resmi yazı ekinde Kuruluşumuza göndermektedir. (Örneğin; KPSS’den 1 kişilik açık iş gücüne  3 kişi, 2 kişilik açık iş gücüne 2x3=6 kişi, 4 kişilik açık iş gücüne 4x3=12 kişiyi göndermektedir.)

Kuruluşumuza  sıralama  listesi  ulaştıktan  sonra  listedeki  kişilerden  belirtmiş oldukları ikamet adresleri yoluyla başvuru şartları ile ilgili evraklar istenilmektedir. Gönderilecek evrakların incelenmesi sonucu durumu uymayan aday bulunması halinde kişi hakkında işe alım işlemleri olumsuz sonlandırılarak durumu Türkiye İş kurumuna bildirilmektedir.

Durumu uygun adaylar ise belirlenecek ve tarafınıza bildirilecek tarihte ve saatte sözlü sınava, gerektiğinde yazılı ve/veya uygulamalı imtihana tabi tutularak işe girmeye hak kazanacak adayın tespiti yapılmaktadır.

MESLEK ÜNVANI             : Avukat

ADEDİ                             : 2

TAHSİLİ                           : Hukuk Fakültesi mezunu olmak.

ARANILAN DİĞER ŞARTLAR:

1-Bir yıl Avukatlık stajını tamamlamış olmak.
2-Avukatlık ruhsatına sahip olmak.
3-Adayların seyahat engeli olmaması tercih sebebidir.

AÇIKLAMA
Başvuru yapan adaylardan sınav (yazılı veya sözlü yöntemlerinden biri veya ikisi kullanılarak yapılacaktır)   sonucunda   işe   yerleştirilmeye   hak   kazanacak adaylar iş yerinde ilgili mevzuatınca uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, eğitim, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde adayların 3 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır.

MESLEK ÜNVANI             : Elektrik-Elektronik Mühendisi

ADEDİ                            : 3

TAHSİLİ :  Üniversitelerin  Elektrik,  Elektronik,  Elektrik  ve  Elektronik, Elektronik Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmak.
………………………………………………………………………………………………

MESLEK ÜNVANI : Makine Mühendisi

ADEDİ                      : 1

TAHSİLİ                   :  Üniversitelerin  Makine  Mühendisliği  bölümünden  mezun olmak

ARANILAN DİĞER ŞARTLAR:

*Doğalgaz iç tesisat mühendislik yeterlilik belgesine sahip olmak.
*Endüstriyel  ve  büyük  tüketimli  tesislerin  doğalgaza  dönüşümü  mühendislik  yeterlilik belgesine sahip olmak
………………………………………………………………………………………………MESLEK ÜNVANI             : Mühendis

ADEDİ                             : 4

TAHSİLİ                              :    Üniversitelerin    Gemi    İnşaatı    ve    Gemi    Makinaları Mühendisliği,Gemi Makinaları Mühendisliği, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun  olmak.
………………………………………………………………………………………………

MESLEK ÜNVANI : Gemi Makineleri İşletme Mühendisi
ADEDİ                      : 1

TAHSİLİ :   Üniversitelerin   4   yıllık   eğitim   veren   Denizcilikle   ilgili Fakültelerinin makine, gemi makineleri işletme mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

ARANILACAK DİĞER ŞARTLAR; En az Uzakyol Vardiya Mühendisi yeterliliğine sahip bulunmak.

AÇIKLAMA
1-Bu kapsamda işe başlayacak kişi karada 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre istihdam edilecektir.
………………………………………………………………………………………………

MESLEK ÜNVANI : Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi
ADEDİ                                  : 1

TAHSİLİ                              :   Üniversitelerin   4   yıllık   eğitim   veren   Denizcilikle   ilgili Fakültelerinin Güverte, deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümlerinden mezun  olmak.

ARANILACAK  DİĞER  ŞARTLAR;  En  az  Uzakyol  Vardiya  Zabiti  yeterliliğine  sahip bulunmak.
 
AÇIKLAMA
1-Bu kapsamda işe başlayacak kişi karada 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre istihdam edilecektir.

………………………………………………………………………………………………

MESLEK ÜNVANI : Mimar
ADEDİ                                  : 1

TAHSİLİ                              : Üniversitelerin Mimarlık bölümünden lisans düzeyinde mezun olmak.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Başvuru yapan adaylardan sınav (yazılı veya sözlü yöntemlerinden biri veya ikisi kullanılarak yapılacaktır)   sonucunda   işe   yerleştirilmeye   hak   kazanacak   adaylar   iş   yerinde   ilgili mevzuatınca uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, eğitim, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde adayların 3 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır.
 
>>2016 KPSS'YE GİRECEK ORTAÖĞRETİM ADAYLARI DİKKAT!!!

Son Güncelleme: 08.09.2015 09:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394