Eti Maden İşletmeleri 15 İşçi Alacak

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Kırka Bor İşletme Müdürlüğüne 15 işçi alacak. İşçi alımı için başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak.

banner396

Eti Maden İşletmeleri 15 İşçi Alacak

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Kırka Bor İşletme Müdürlüğüne 15 işçi alacak. İşçi alımı için başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak.

13 Kasım 2015 Cuma 16:33
Eti Maden İşletmeleri 15 İşçi Alacak
Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Kırka Bor İşletme Müdürlüğüne 15 işçi alacak. İşçi alımı için başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak.

Başvuru Şartları

İşçi alımı için gerekli şartlar Türkiye İş Kurumu Eskişehir İşkur İl Müdürlüğü tarafından 17 Kasım 2015 tarihinde Türkiye İş Kurumu'nun internet sayfasında yayımlanacaktır. 

İşe Alma Prosedürleri

- SÖZLEŞMELİ PERSONELİN AÇIKTAN ATAMA PROSEDÜRÜ

Teşekkülümüzde sözleşmeli personel alımı; Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümlerine göre yapılmaktadır. Söz konusu Yönetmelik çerçevesinde; Teşekkülümüzde açıktan atama yapılacak sözleşmeli personelin pozisyon unvanı, adedi ve nitelikleri Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince yayınlanan Tercih Kılavuzunda yer alır. Anılan merkezce KPSS sonucuna göre Kurumumuza yerleştirilen adaylardan, Teşekkülümüzce oluşturulan Değerlendirme Komisyonu’nca atanma şartlarını taşıdığı kararlaştırılan kişilerin atamaları yapılarak göreve başlamaları sağlanır.

- İŞÇİ PERSONELİN AÇIKTAN ATAMA PROSEDÜRÜ

Teşekkülümüzde işçi alımı; Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Daimi Kadrolarına İlk Defa İşçi Olarak Alınacaklar Hakkında Uygulanacak Sınav Yönetmeliği ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Daimi Kadrolarına İlk Defa İşçi Olarak Alınacaklar İçin Yapılacak Merkezi Sınava Girecekler İle Eğitim Düzeyleri İtibariyle Merkezi Sınav Dışında Kalanlar ve Bunların İşe Yerleştirilmelerine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Tebliğ hükümlerine göre yapılmaktadır. Sözkonusu Yönetmelik çerçevesinde; Teşekkülümüz işyerlerinde açıktan işe alınacak işçi personelin unvanı, adedi ve nitelikleri Türkiye İş Kurumunun ilgili şubelerine bildirilir. Anılan Kurumca gönderilen adaylar, Teşekkülümüzce oluşturulan Sınav Komisyonu tarafından sözlü sınava tabi tutularak başarılı olanların iş başı yapmaları sağlanır.

Mali ve Sosyal Haklar

399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3/b maddesine göre (I sayılı cetvel) görev yapan personele; 657 sayılı Devlet Memurları  Kanunu hükümlerine göre tespit edilen aylıkları ve bu aylıkları ile birlikte 666 SKHK’ye istinaden en yüksek Devlet Memuru aylığının en az %115 ve en fazla %180 oranında ek ödeme ödenmektedir.

399 sayılı Kanun  Hükmünde Kararnamenin 3/c maddesine göre (II sayılı cetvel) görev yapan sözleşmeli personelin temel ücretleri, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı ile belirlenen zam oranlarında artırılmakta ve temel ücrete başarı ve kıdem ücretleri ilave edilerek, brüt sözleşme ücreti tespit edilmektedir. Ayrıca  en yüksek Devlet Memuru aylığının en az %42 ve en fazla %82 oranında ek ödeme ödenmektedir.

İşyerlerinde çalışmakta olan İşçiler Toplu İş Sözleşmesi kapsamında yer almakta olup tüm mali ve sosyal imkanları Toplu İş Sözleşmesinde belirlenmiştir. İşe giriş ücretleri Toplu İş Sözleşmesinin ekinde yer almaktadır.


 
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 13.11.2015 16:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394