Polis Olmak İsteyen Binlerce Adayı Üzen Gelişme !

POMEM'lere polis alımında flaş bir gelişme yaşandı. Polis olmak isteyen, ancak yaş haddinden dolayı başvuru yapamayan adayları üzen açıklama Polis Akademisi Başkanlığından geldi.

POMEM polis alımında adayları üzen açıklama az önce geldi.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 10 bin polis alımında adayları üzen bir gelişmeye yer verildi. Polis alımında yaş şartının düzenlenmesini isteyen adaylara, yaş haddinin değiştirilmeyeceği belirtildi.

POMEM POLİS ALIMINDA YAŞ ŞARTI

Polis Akademisi Başkanlığından yapılan açıklamada, POMEM'lere başvuru yapacak adaylarda istenen yaş şartı şu şekilde belirtildi: 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak),

YAŞ HADDİ NEDEN DEĞİŞMEDİ?

BİMER'e başvuru yapan binlerce polis adayı, yaş haddinin esnetilmesi talebinde bulundu. Ancak bu talepler reddedildi. POMEM polis alımında yaş haddi, 3201 sayılı Kanunun ek 24. maddesinde belirtilmişti. Kanun halinde olan yaş haddi, ancak KHK ya da mecliste yapılacak düzenleme ile değişebilir. Ancak ilan yayımlandığı için düzenlemenin bu saatten sonra yapılması zor gibi görünüyor. Olası bir değişiklik önümüzdeki alımlarda uygulanır.

Yaş şartı ile ilgili kanunda şu ifadelere yer verildi: "Lisans mezunlarından Kamu Personeli Seçme Sınavında Bakanlıkça belirlenecek taban puanı almış olanlar arasından sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla otuz yaşından gün almayan erkek ve kadın adaylar arasından yönetmelikle belirlenecek şartları taşıyanlar ve sınavda başarılı olanlar polis meslek eğitim merkezlerine alınırlar. Toplam kontenjanın %20'sini aşmamak kaydıyla Bakanlıkça belirlenecek sayıda önlisans mezunu da bu fıkrada belirtilen usule uygun olarak polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir."

POLİS, ASKER, MEMUR VE PERSONEL ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

DAHA FAZLA BİLGİ, DAHA FAZLA ARKADAŞ

Memur alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz, diğer memur adaylarıyla sohbet edip, bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz facebook grubumuza aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz

Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

Daha Fazla Haber