Skandal Olay: 16 Yaşındaki Kişi, Köpeğe Tecavüz Etti

Muğla'nın Bodrum İlçesinde meydana gelen skandal olayda 16 yaşında olan ve garsonluk yaptığı öğrenilen kişi, restoran sahibinin köpeğine tecavüz etti.

Bodrum'da köpeğe tecavüz iddiaları ortalığı karıştırdı.

Edinilen son bilgilere göre Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yemek götürdüğü köpeğe tecavüz ettiği iddia edilen 16 yaşındaki T.K. simli genç, mahalle halkının tepkisine neden oldu. Yaşanan skandal olay sonrası bölgeye koşan mahalle halkının tepki gösterdiği ve tartakladığı T.K., kaçarken, Muğla Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Vahit Çevik, olayla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Bugün sabah saatlerinde, Eskiçeşme Mahallesi Değirmenler Sokak'ta meydana gelen olayda, restoranda garson olarak çalışmakta olan 16 yaşındaki T.K. isimli genç, iddiaya göre, restoran sahibi Y.S.'nin kangal kırması 4 yaşındaki 'Lord' isimli köpeğine yemek götürdü. T.K., işletmeye 2 sokak uzakta, evin bahçesindeki kulübede bağlı duran köpeğe tecavüz etti.

Olayı gören mahalle sakinleri, köpeğe tecavüz eden T.K.'ye tepki gösterdi. Kulübenin etrafında toplanan kalabalık, aralarına aldıkları T.K.'yi tartakladı. Kente 2 ay önce gelerek, restoranda işe başladığı öğrenilen T.K.'nın, mahallelinin elinden kurtulup, kayıplara karıştığı öğrenildi.

Olayın görgü tanıklarından K.B., yaşanan skandal ile ilgili açıklamasında, "Böyle bir şerefsizlik olabilir mi? Böyle gençlik olur mu? Zavallı hayvana bu yapılır mı? Bunun adı sapıklık. Marketten dönen komşumuz, gencin pantolonunu indirdiğini ve köpeğin arkasına geçtiğini görünce bağırmaya başladı. Herkes toplandı" ifadelerini kullandı.

Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bodrum'da her yıl hayvan zehirlemeleri ve katliamları yaşıyoruz. Bir bu, eksikti; bu da oldu. Bu olayın peşini bırakmayacağız. Bu genç, psikolojik olarak hasta olabilir. Tedavi edilmeli" ifadelerine yer verdi.

Muğla Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Vahit Çevik de olayın takipçisi olduklarını dile getirerek "Arkadaşımız ile hemen olaya müdahil olduk. Savcılığa ve polise suç duyurusunda bulunduk. Artık hayvanlara bu tür, rezilce işkenceler yapılmasını önlemek için hukuki olarak ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

Öte yandan T.K.'nin tartaklanma görüntüsü bir evin güvenlik kamerasına yansıdı.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber