10 Bin Polis Alımı Başvuru Tarihi Açıklandı! Dikkat! 22. Dönem POMEM'de Bunları Yapanların Başvurusu Geçersiz Olacak!

22. Dönem kapsamında 10 bin kadın-erkek polis alımı gerçekleşiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi başkanlığı (www.pa.edu.tr) adresi üzerinden 22. Dönem POMEM başvuru şartları, başvuru tarihi ve POMEM sınavlarıyla ilgili detayları barındıran 22. Dönem POMEM Başvuru kılavuzunu yayımladı.

10 Bin Polis Alımı Başvuru Tarihi Açıklandı! Dikkat! Bunları Yapanların Başvurusu Geçersiz Olacak!

22. Dönem POMEM ilanının Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nca yayımlanmasından sonra adaylar başvuru şartlarına kolaylıkla erişim sağlayabildiler.

Polis Akademisi Başkanlığı'ndan yapılan duyuruda toplamda 10 bin kişi için gerçekleşecek alımlara başvuru yapmak isteyen adayların 2016 ya da 2017 KPSS'ye girmiş olmaları gerektiği lisans  mezunları için P3 puan türünden 60 , önlisans mezunları için P93 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerektiği belirtildi. Başvurular 12 Mart Pazartesi günü başlayacak. Başvurular www.pa.edu.tr adresi üzerinden e-Devlet şifreleriyle kolaylıkla yapılacak. Başvuruda bulunacak adayların dikkat etmesi gereken hususlarda Polis Akademisi Başkanlığı'nca tek tek açıklandı. Buna göre başvuru yapacak adayların 18 yaşını tamamlamış olması, 31 Aralık 1989 ve daha sonra bir tarihte doğmuş olması, Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak, beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olması gerekiyor.

Başvuru sürecine ve başvuru şartlarına dair tüm detayları incelemek için lütfen TIKLAYINIZ.

DİĞER KADIN VE ERKEK POLİS ADAYLARIYLA TANIŞMAK, FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK İÇİN TIKLAYIN

KPSSCAFE - ANKARA

Daha Fazla Haber