Sağlık Bakanlığı 56 Bin Personel Alımı İlk Grup için İlan Bekleniyor

Sağlık Bakanlığı 2018 yılında 56 bin personel alımı yapacak. Doktor, Ebe, Hemşire, Sağlık teknisyeni, teknikeri , işçi alımlarıyla ilgili beklenen duyuru hala yayımlanmış değil.

Sağlık Bakanlığı 56 Bin Personel Alımı İlk Grup için İlan Bekleniyor 

Sağlık Bakanlığı'nın doktor, ebe , hemşire, sağlık çalışanı alımları için Mart ayı içerisinde ilan çıkması bekleniyor. Sağlık Bakanı Demircan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 27 bin ebe , hemşire ve sağlık personeli alımının iki grup halinde yapılacağını ilk alımın Mart ayı içerisinde duyurulacağını açıklamıştı. Demircan 2018 yılı içerisinde 9 bin doktor, 16 binin üzerinde de sağlık işçisi alımı yapılacağını belirtmişti. Daha önce taşeron vasıtasıyla yapılan alımlar artık İŞKUR vasıtasıyla , KPSS puanları baz alınacak gerçekleşecek. 

Sağlık Bakanlığı'nın resmi internet sitesindeyse söz konusu alımlarla ilgili henüz net bir açıklama yapılmış değil. Mart ayının ikinci haftasına girdiğimiz bu günlerde adaylar kontenjan dağılımı ve başvuru tarihleri konusunda net bir bilgi talep ediyor. 

Bakanlıktan yapılacak her türlü duyuruyu siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşacağız. Diğer kamu personeli alımları ve özel sektör iş fırsatlarını yakından takip etmek ilgili haberlerle ilgili diğer adaylarla görüş alışverişinde bulunmak istiyorsanız lütfen TIKLAYIN.

KPSSCAFE - ANKARA

Daha Fazla Haber