5 Bin Trafik Polisi Alımında Flaş Gelişme !

5 bin trafik polisi alımında flaş gelişme yaşandı. Yeni dönem Polis Özel Harekat alımını beklerken hüsrana uğrayan lise mezunu polis adaylarına bu konuda da kötü haber geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz ay katıldığı bir programda EGM'de gtrafik polisi eksiği olduğu ve 5 bin trafik polisi alımı yapılacağı bildirildi. Trafik polisi alımında lise mezunlarına kötü haber geldi.

Süleyman Soylu'nun trafik polisi alımı olacak açıklamasının ardından polis olmak isteyen onbinlerce aday, trafik polisi alımlarının nasıl olacağını araştırmaya başladı. Ancak EGM'ye direk trafik polisi olarak polis alımı olmamaktadır. Trafik polisi alımları, PAEM, POMEM ve PMYO'lardan mezun olan adaylardan atama yolu ile yapılmaktadır.

Polis olan adaylar, EGM'nin birimlerine dağıtılmakta ve çok sayıda polis Trafik Şube Müdürlüğüne atanmaktadır. İçişleri Bakanı, Hali hazırda 21 bin civarında trafik polisi olduğunu 2018 yılı sonuna kadar bu rakamın 26 bine çıkarılacağını 5 bin kişilik alımın bu yıl içerisinde gerçekleşeceğini söyledi.

LİSE MEZUNLARINA KÖTÜ HABER

Geçtiğimiz aylarda yapılan POMEM 13 bin polis alımının ardından üniversite mezunu 10 bin polis alımı için yeni duyuru yayımlandı. Bu ilan ile birlikte 6 ay içinde 6 aylık bir sürede POMEM'lere 23 bin polis alımı yapılacak. Bakan Soylu'nun trafik polisi alımı açıklaması göz önüne alındığında, polislerin çoğunun POMEM mezunları arasından yapılması bekleniyor. 

Lise mezunu polis alımı yapan PMYO'lardan mezun olan polislerden de trafik polisi alımı yapılmaktadır. Ancak son dönemlerde POMEM'lere ağırlık verilmesi, PMYO alımlarının arttırılmayacağı anlamına geliyor. Bu da lise mezunlarının polis olma olasılığını azaltıyor. Her yıl artarak devam eden lise mezunu sayısı olmasına rağmen PMYO alımları 2250-2500 civarında seyretmişti.

Bakan Soylu açıklamasında 5 bin trafik polisi alımının bu yıl yapılacağını bildirmişti. PMYO'lara girmeye hak kazanan adaylar 2 yıl eğitim görmektedir. Trafik polisi alımlarının bu yıl yapılacağı açıklaması, polislerin POMEM mezunları arasından yapılması anlamına gelmeketedir.

YENİ DÖNEM POLİS, ASKER, MEMUR VE PERSONEL ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

DAHA FAZLA BİLGİ, DAHA FAZLA ARKADAŞ

Memur alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz, diğer memur adaylarıyla sohbet edip, bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz facebook grubumuza aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz

Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

Daha Fazla Haber