İlkokul, Lise, Üniversite Mezunlarından 2 Bin 500 Kişi Memur Olacak! Tercihler Yarın Başlayacak

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Sonuçları ve kura sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına 2 bin 500 engelli memur ataması yapılacak.

İlkokul, Lise, Üniversite Mezunu 2 Bin 500 Kişi Memur Olacak! Tercihler Yarın Başlayacak

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Sonuçları ve kura sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına 2 bin 500 engelli memur ataması yapılacak. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden dün yapılan bilgilendirmede 2 bin 500 engelli memur alımı için adayların tecrih işlemlerinin yarın başlayacağı bilidrilmişti.

DPB duyurusunda atamalarla ilgili "Bu kapsamda; kamu kurum ve kuruluşlarınca engelli personel alımı amacıyla Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kadrolar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Nitelik Kod Kılavuzu, İdari Yargı Kararları ve ilgili mevzuata uygunluk açısından incelenmiş, engelli memur yerleştirmelerine ilişkin Tercih Kılavuzuyla yayımlanmak üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına gönderilmiştir." ifadelerine yer verilmişti. 329 İlkokul mezunu, 540 Lise mezunu, 531 önlisans mezunu, 1100 lisans mezunu toplam 2 bin 500 kişinin kamuda istihdam edileceği DPB tarafından bildirilmişti. Tercih işlemleri ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleşecek.

EKPSS ATAMALARIYLA İLGİLİ GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

KAMU VE ÖZEL SEKTÖRDEN İŞ FIRSATLARINI YAKINDAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

KPSSCAFE - ANKARA

Daha Fazla Haber