PTT'nin KPSS Şartsız Personel Alımı Konusundaki Sessizliği Tepki Çekiyor!

PTT 2018 personel alımı ile ilgili sessizlik sürüyor.PTT'nin sözleşmeli personel alımlarında kpss şartını yönetmelikle kaldırmasından sonra geçtiğimiz yıl iptal ettiği 2 bin 500'lük personel alımını tekrar gündeme almaması adayların tepkilerine neden oluyor.

PTT'nin KPSS Şartsız Personel Alımı Konusundaki Sessizliği Tepki Çekiyor!

PTT'nin sözleşmeli personel alımlarında kpss şartını yönetmelikle kaldırmasından sonra geçtiğimiz yıl iptal ettiği 2 bin 500'lük personel alımını tekrar gündeme almaması adayların tepkilerine neden oluyor.

' KPSS şartı kaldırılınca personel ihtiyacı da mı kalktı?' sorusunu geçtiğimiz gün siz değerli ziyaretçilerimizin talebi doğrultusunda gündeme getirmiştik.  Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl PTT personel alımları konusunda sıkıntılı bir yıldı. 1750 sözleşmeli personel alımı için mülakat sürecine giren , 2 bin 500 personel alımı için başvuru işlemlerini gerçekleştiren adaylar Danıştay'ın yönetmelik durdurma kararı sonrası şoka uğramış, 1750 kişilik alımla ilgili düzenleme KHK ile gelmiş ve adayların mağduriyeti giderilmişti.

2 bin 500 kişilik alımın iptal olduğunu söyleyen PTT yönetmelik değişikliğine gidileceğini açıklamıştı. İlgili yönetmelik değişikliği yayımlanmış, kpss şartının kaldırıldığı , mezuniyet ve diğer şartların daha sonra (ilan yayımlanırken) yönetim kurulunca belirleneceği belirtilmişti. Fakat 2 bin 500 personel alımı için ilana çıkacak kadar ihtiyacı alenen ortada olan PTT her nedense yönetmelik değişikliğinden sonra personel alımlarında bir anda suskunluğu tercih etti. Adaylar alım yapılacak mı, yapılmayacak mı net bir açıklama bekliyor!

KPSSCAFE - ANKARA

Daha Fazla Haber