22. Dönem POMEM KPSS Şartında Puan Düşürülsün Talebi

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 22. dönem POMEM 10 bin polis adayı öğrenci alımı için başvuru yapmaya hazırlanan adaylar kpss ve yaş şartında esneklik talep ediyor.

22. Dönem POMEM KPSS Şartında Puan Düşürülsün Talebi

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'ndan PÖH alımı duyurusu beklenirken, 22. Dönem POMEM kapsamında polis memuru adayı öğrenci alımı yapılacağı belirtilmişti.

EGM Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sayfası üzerinden geçtiğimiz gün yapılan duyuruda kadın ve erkek polis adayı öğrenci alımı için ayrılan kontenjanın 10 bin olduğu belirtilirken, bu alımların 8 bini lisans mezunları arasından, 2 bini önlisans mezunlarının arasından yapılacak. Kadınlar için ayrılan kontenjan 1000 olarak belirlendi.  KPSS Cafe ve çeşitli sosyal medya sayfalarına yapılan yorumlarda yaş şartı kadar kpss şartı da adayların talepleri arasında yer alıyor.

Yaş şartının esnetilmesini talep eden kullanıcıların yanı sıra "Biz hazırızda kpss puanı düşülsün kutsal ve şerefli hizmete bizde nail olabilsek inşAllah, Düşürülsün bence de çünkü yüksek puanla girince birşey değişmiyor sonuçta herşey sözlü mülakat puanına göre netleşiyor hakeden herkes girebilsin ki hak etmedi içinde önce başvuru hakkı kazanmalı, Kpss puani düsürülmeli ön lisans 65 olsun." gibi yorumlar yer alıyor.

Polis adayı öğrenci alımı için başvuru şartları ve tarihleri daha sonra pa.edu.tr adresinden yayımlanacak. Konuyla ilgili herhangi bir gelişme yaşandığında siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşacağız. Polis ve askeri personel alımlarını yakından takip etmek diğer memur ve özel sektör iş fırsatlarına göz atmak için TIKLAYIN.

POLİS ALIMLARIYLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİ BİZE İLET ZİYARETÇİLERİMİZLE PAYLAŞALIM

FİKİRLERİNİZİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞALIM. BİZİ twitter.com/KPSscafe adresinden takip etmek ve doğrudan mesaj atmak için TIKLA

Daha Fazla Haber