En Az Lise Mezunu Mülakatsız 9 Bin Kamu Personeli Alımı Bu Ay Yapılacak

Sağlık Bakanlığı Mart ayı içinde yayımlayacağı ilan ile en az lise mezunu adaylar arasından 9 bin sağlık personeli alımı yapacak. Peki ilan ne zaman yayımlanacak? Başvurular nasıl olacak? Sğlık Bakanlığı personel alımına nasıl başvuru yapabilirim?

Sağlık Bakanlığı en az lise mezunu adaylar arasından 2018 yılında 27 bin personel alımı yapacağını duyurdu. İlanlar için geri sayımda son günlere girildi.

Geçtiğimiz gün bir televizyon programına konuk olan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 2018 yılında yapılacak sağlık personeli alımlarına değindi. Bakan Demircan, 3 kısımdan oluşacak personel alımında merkezi yerleştirme ile toplamda 27 bin personel alımı yapılacağını söyledi. Bakan Demircan açıklamasının devamında ilk kısım alımının Nisan'da yapılacağını, bunun için ilanın ise Mart ayında yayımlanacağını söyledi. Mart ayının gelmesi ile birlikte adayların atama için heyecanları arttı.

BAKAN DEMİRCAN'IN AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, geçtiğimiz 20 Şubat günü NTV'de bir progrmaa konuk oldu. Bakan Demircan, personel alımına ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"2018'de biz 27 bin sağlık görevlisi, hemşire ve ebe alımı yapacağız. Hastanelerimizden ihtiyaçları topladık. Önümüzdeki Nisan ayında ilk grubu alacağız. İlan edilecek, Mart ayında ilana çıkılacak. Biz bu sene 19 bin tane sağlık çalışanı alacağız. Sağlık işçisi diyelim bunlara, daha önce taşeron aracılığı ile aldığımız hizmeti doğrudan istihdam edeceğiz.

Hemşire , ebe ve sağlık teknisyeni olan 27 bin kardeşimizi yıl içerisinde 3 bölüm halinde alacağız, 19 bin tane de sağlık işçisi iki grup halinde alacağız. Bu personeller sözleşmeli olacak, hemşirelerimiz 657'ye tabi olacak,  işçi statüsünde alınanlar sözleşmeli olacaklar."

ALIMLAR MÜLAKATSIZ OLACAK

Sağlık Bakanlığı, merkezi atama ile yapacağı personel alımında KPSS puanına göre yerleştirme yapacak. KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacak yerletirme sonucunda başvuru koşullarına uyan adaylar işbaşı yapacak. Alımlarda herhangi bir mülakat ve ayrıca basşa bir sınav da yapılmayacak.

Mart ayında alınacak tercihlerle Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlara 9 bin memur alımı yapılması bekleniyor.

İLAN YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

Daha Fazla Haber