Polis Akademisi 10 Bin Polis Alımı Başvuru Tarihleri (Başvurular Ne Zaman?)

Polis Akademisi Başkanlığı 22. dönem POMEM 10 bin polis alımı duyurusu önceki gün yayımlandı. Duyurunun yayımlanmasının ardından polis memuru adayları, yeni dönem polis alımı başvurularının ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı.

22. dönem POMEM 10 bin polis alımı duyurusu önceki gün geldi.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından önceki gün yapılan polis alımı duyurusunu Kpsscafe.com.tr olarak memur adaylarına ilk olarak ulaştırdık. An be an takip ettiğimiz polis alımı için adayların akıllarındaki en büyük soruyu da bu haberimizde değerlendirdik. Polis olmak isteyen adayların 22. dönem POMEM 10 bin polis alımında en çok merak ettiği konu başvuruların ne zaman başlayacağı konusu oldu.

Polis Akademisi tarafından önceki gün yapılan açıklamada 22. dönem POMEM'de yapılacak alımın sayısına yer verildi.  Akademi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada alım sayısına şu şekilde yer verildi: 7.200 erkek, 800 kadın, önlisans mezunlarından 1.800 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplamda 10 bin polis alımı yapılacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN ALINACAK?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından önceki gün yapılan açıklamada başvuru tarihleri hakkında bir bilgi verilmedi. Ancak 21. dönem POMEM Alımında da önceki gün yayımlanan duyurudaki gibi duyuru yayımlanmış ve bu duyurudan 20 gün sonra başvuru tarihleri ile güncel başvuru şartları kamuoyu ile paylaşılmıştı. 

5 Mart tarihinde yayımlanan duyurunun ardından yeni duyurunun 20 ile 30 Mart arasında yayımlanması ve başvuruların Nisan ayının ilk haftasına kadar alınması bekleniyor.

AKADEMİ'DEN YAPILAN DUYURU

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verilmişti: Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 22. Dönem için lisans mezunlarından 7.200 erkek, 800 kadın, önlisans mezunlarından 1.800 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplam 10.000 öğrenci adayı alınacaktır. Ön başvurular Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak olup, ön başvuru tarihleri, adaylarda aranacak şartlar ve istenecek belgeler aynı sitede önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ, BAŞVURU TARİHLERİ, MÜLAKAT SÜRECİ VE DİĞER DETAYLARI İÇİN KPSSCAFE.COM.TR ADRESİNİ AŞAĞIDAKİ PLATFORMLARDAN TAKİP EDİN.

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

DAHA FAZLA BİLGİ, DAHA FAZLA ARKADAŞ

Memur alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz, diğer memur adaylarıyla sohbet edip, bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz facebook grubumuza aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz

Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

Daha Fazla Haber