10 Bin Polis Memuru Alımında KPSS ve Yaş Şartı Esnetilecek mi?

22. dönem POMEM 10 bin polis memuru alımında KPSS ve yaş şartı kaç? Polis memuru alımına kimler başvurabilir? KPSS puan şartında esnetilme olacak mı? Yaş haddi esnetilecek mi?

Yeni dönem POMEM 10 bin polis memuru alımı duyurusu yayımlandı.

POMEM polis memuru alımı duyurusunun yayımlanmasının ardından polis olmak isteyen adaylar, başvuru şartlarında esnetilme olup olmayacağını araştırmaya başladı. Özellikle önlisans mezunu polis adayları yaş şartının yanı sıra, 70 olan KPSS şartının 60 ya da daha düşük seviyelere düşürülüp düşmeyeceğini araştırıyor. Biz de Kpsscafe.com.tr olarak POMEM polis memuru alımında KPSS ve yaş şartını bu haberimizde ele aldık.

POLİS ALIMINDA KPSS ŞARTI KAÇ

21. dönem POMEM polis alımında lisans ve önlisans mezunları için başvuru şartlarında istenen KPSS taban puanı şu şekildeydi:

Lisans mezunları için 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (70,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.0

Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00), 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (56,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.

DAHA FAZLA BİLGİ, DAHA FAZLA ARKADAŞ

Memur alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz, diğer memur adaylarıyla sohbet edip, bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz facebook grubumuza aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz

Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN

PUANDA ESNETİLME YAPILACAK MI?

KPSS puan şartını taşımayan binlerce adayın en çok merak ettiği ve istediği konu ise KPSS puan şartının daha aşağılara çekilmesi. Lisans mezunları 50 ile polis alımı olmasını isterken önlisans mezunları da şartın 60'a düşürülmesini istiyor. Bu konuda herhangi bir çalışma olup olmadığı bilinmiyor. Açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız..

YAŞ ŞARTI ESNETİLECEK Mİ?

FETÖ'nün alımlarda yıllarca yaptığı usulsüzlükler nedeniyle şimdiye kadar atanamamış, şimdi de yaş haddine takılan adaylar, POMEM alımında 30 olan yaş şartının biraz esnetilmesini istiyor. Yıllarca memur olma hayali ile sınavlara giren ancak mülakatlarda elenen adaylar, şimdi de yaş haddi nedeniyle ilanlara başvuru yapamıyor. POMEM alımında yaş şartı 30'dur.

Siz de aşağıda bulunan yorum kısmından bu konudaki düşünce ve taleplerinizi yazabilirsiniz.

POLİS, ASKER, MEMUR VE PERSONEL ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

Daha Fazla Haber