Polis Özel Harekat (PÖH) Alımını Bekleyen Adayları Üzen Gelişme !

Polis Akademisi Başkanlığından bir son dakika açıklaması yapıldı ve 22. dönem POMEM kapsamında 10 bin polis memuru alımı yapılacağı bildirildi. Polis Özel Harekat alımlarını bekleyen adaylar ise bu haberle şok oldu.

Yeni Polis Özel Harekat alımlarını bekleyen adayları üzen açıklama bugün geldi Polis Akademisi Başkanlığından yapılan son dakika açıklamasında 22. dönem POMEM'de 10 bin polis memuru alımı yapılacağı bildirildi.

Yüz binden fazla lise mezunu adayın büyük bir merakla beklediği PÖH alımı yayımlanmadı. Akademi'den yapılan açıklamada 22. dönem POMEM'in de polis memuru olarak yapılacağına yer verildi. 20 ve 21. dönem POMEM'lerde polis memuru alımının yapılmasının ardından 22. dönem POMEM'in PÖH olarak yapılması bekleniyordu. Ancak 22. dönem POMEM duyurusu bugün geldi ve lisans-önlisans mezunu 10 bin polis memuru alımı yapılacağı bildirildi.

PÖH ALIMI OLMAYACAK MI?

POMEM duyurusu ile adeta yıkılan PÖH adayları, 2018'de PÖH alımının olup olmayacağını araştırmaya başladı. En son 2016 yılında yapılan PÖH alımının ardından hala öezl harekat polisi alımı yapılmadı. Eğitim seviyesinin lise düzeyine indirilmesi ile çok sayıda adayın başvurabileceği PÖH alımı bu yıl yapılacak. Ancak 22. dönem POMEM'de polis memuru alımı olacak. PÖH alımının ne zaman yapılacağı ise bilinmiyor. 

NEDEN POLİS MEMURU ALIMI YAPILDI?

Üst üste 3 defa POMEM'lere polis memuru alımı için duyuru yayımlandı. Akademi kaynaklarından edinilen bilgilere göre polis memuru kadrosunda Türkiye genelinde ciddi bir açık olduğu belirtildi. Polis eksiği TBMM'de de gündeme gelmişti. Bu nedenle 22. dönem POMEM'de de polis memuru alımı olacak.

ADAYLAR PÖH İLANI YAYIMLANSIN İSTİYOR

Adaylar ise lise mezunu ve KPSS şartsız PÖH alım ilanının yayımlanmasını istiyor. Biz de İçişleri Bakanlığı ve Polis Akademisi Başkanlığına PÖH alımı için bir açıklama yapılması çağrısını yapıyoruz. Siz de aşağıda bulunan yorum kısmından bu konudaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

POLİS, ASKER, MEMUR VE PERSONEL ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

DAHA FAZLA BİLGİ, DAHA FAZLA ARKADAŞ

Memur alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz, diğer memur adaylarıyla sohbet edip, bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz facebook grubumuza aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz

Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

Daha Fazla Haber