Açıktan Devlet Memuru Alınacak! (Lise, Önlisans, Lisans) Başvurular 7 Mart'ta Başlıyor!

YSK Açıktan memur alımı için başvuru süreci başlıyor. YSK açıktan memur alımı ilanına kimler, hangi tarihlerde başvuru yapabilir, memur alımı için başvuracak adayları ilgilendiren önemli bilgiler.

Lise, Önlisans, Lisans Mezunu 549 Memur Alınacak! Başvurular 7 Mart'ta Başlıyor!

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı (YSK) İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı'nın açıktan personel alım ilanı için başvuru süreci 7 Mart'ta başlıyor.

Yüksek Seçim Kuruluından (YSK) geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruda 549 personel alımı yapılacağı bildirilmiş söz konusu alımlar için başvuruların 7 Mart ile 16 Mart 2018 tarihleri arasında YSK'nın resmi sitesi olan www.ysk.gov.tr adresinden gerçekleşeceği belirtilmişti. Başvuruda bulunacak adayların 2016 KPSS'ye girmiş olması şart.

YSK personel alımında 2016 KPSS puanları geçerli olacak, belirtilen pozisyonlar için (Bknz. Personel alımı duyurusu) başvuru yapacak adayların "2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak" şartını ve diğer şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Alımlar Mühendis, İstatistikçi, Programcı, Çözümleyici, Teknisyen, Zabıt KAtibi, Bilgisayar İşletmeni, Arşiv Memuru, V.H.K.İ , santral memuru, sekreter, bekçi, şoför, hizmetli ve dağıtıcı gibi pozisyonlar için gerçekleşecek. Her bir pozisyon için ayrıca belirlenen başvuru özel şartlarına ve sürece ilişkin detaylı bilgilendirmeye göz atmak için lütfen TIKLAYINIZ.

Daha Fazla Haber