KPSS 60 ile 3000 Kamu Personeli Alımı İlan Tarihleri Belli Oldu-İşte Şartlar

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 3 bin ASDEP personeli alımı için geri sayım devam ediyor. Edinilen son bilgilere göre 3 bin ASDEP personeli alımı için ilan tarihleri belli oldu. Peki ilana kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada ASDEP'lere 2018 yılı boyunca 3 bin personel alımı yapılacağını söyledi. Bakan Kaya'nın bu açıklamasının ardından memur adayları, ilanların ne zaman yayımlanacağını ve ilanlara kimlerin başvuru yapabileceğini arşatırmaya başladı.

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya geçtiğimiz gün yaptığı açıklamda, 2016 ve 2017 yılında toplamda 3 bin ASDEP personel alımı yapıldığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"ASDEP'in en önemli unsuru hiç şüphesiz, yeterli sayıdaki personelidir. 2016 yılında bin 500, 2017 yılında da bin 500 olmak üzere toplam 3 bin ASDEP personelinin istihdamını sağladık. 2018 yılında da 3 bin ASDEP personelini istihdam etmeyi planlıyoruz. Son 3 ay içerisinde 165 bin hanede 700 bine yakın vatandaşımızı evlerinde ziyaret ettik. Bu sadece son 3 ay içerisinde olan rakamlar. Elbette bu çalışmalar çözüm odaklı sonuç almaya dönük olmak zorunda. Yola çıkarken varmak istediğimiz hedefin insanımızın yüzündeki tebessüm olduğunu unutmamalıyız. Çözüm getirmeye insanımızın yüzünü güldürmeyen çaba hiçbir zaman bizi hedefimize ulaştıramaz."

 BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Erkek adaylar için zorunlu askerlik hizmetini yapmış, muaf ya da tecilli olmak
  • Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümlerinden mezun olmak
  • KPSSP-3 puan türünden en az 60 almış olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN OLACAK?

Aile Bakanlığı kaynaklarından edinilen son bilgilere göre ASDEP personeli alım ilanlarından 1500 kişilik ilk kısmının Nisan ayından itibaren yayımlanması bekleniyor. Kalan 1500'lük kısmın da Ekim ayından itibaren yapılacağına yer verildi.

İLANLAR YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  |ANKARA - ÖZEL HABER

Daha Fazla Haber