Türk Eğitim Sen'in Yeni Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu Belirlendi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sendikanın genel kurulunda aday olmayacağını geçtiğimiz gün açıklamıştı. Koncuk'un da destekleyeceğini açıkladığı, Türk Eğitim-Sen'in Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip Geylan genel kurulda başkan seçildi.

İsmail Koncuk Başkanlığı Talip Geylan'a Devretti

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sendikanın genel kurulunda aday olmayacağını geçtiğimiz gün açıklamıştı. Koncuk'un da destekleyeceğini açıkladığı, Türk Eğitim-Sen'in Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip Geylan genel kurulda başkan seçildi. Türkiye Kamu Sen'e bağlı Türk Eğitim-Sen'in 6. Olağan Genel Kurulunda yeni başkan ve yönetim kurulu üyeleri belirlendi. Olağan genel kurulunda, hali hazırda Teşkilatlandırma Genel Sekreteri olarak görev yapan Talip Geylan başkan oldu.

İşte Türk Eğitim-Sen'in yeni Genel Merkez Yönetimi, 

Talip Geylan; Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı

Seyit Ali Kaplan; Genel Başkan Yardımcısı

Cengiz Kocakaplan; Genel Başkan Yardımcısı

Mehmet Yaşar Şahindoğan; Genel Başkan Yardımcısı

Musa Akkaş;Genel Başkan Yardımcısı

Fuat Yiğit; Genel Başkan Yardımcısı (İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı)

Selahattin Dolğun; Genel Başkan Yardımcısı (Adana 1 Nolu Şube Başkanı)

Talip Geylan kimdir?

1972 yılında Çorum-Osmancık'ta doğdu. Temmuz 1993 döneminde Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fak. Felsefe Bölümü'nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nde Yüksek Lisansını tamamladı. 1997 yılında Ankara'da Felsefe Öğretmeni olarak göreve başladı.

1998-1999 yıllarında MEB Talim ve Terbiye Kurulu Ders Kitapları İnceleme Komisyonu'nda görev yaptı. 1992-1999 yılları arasında değişik sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak görev aldı. 05-12-1999 tarihinde Genel Basın ve Sosyal İlişkiler Sekreteri olarak sendikada görev aldı. 09-10 Mart 2002 tarihinde yapılan 1. Merkez Genel Kurulunda Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri olarak seçildi. 2. ve 3. Olağan Genel Kurulda da bu görevine yeniden seçildi. 24-25 Ekim 2009 tarihinde yapılan Olağanüstü Merkez Genel Kurulu'nda "Genel Teşkilatlandırma Sekreteri " görevine seçildi. 5-6 Şubat 2011 tarihinde yapılan 4. Olağan Merkez Genel Kurulu'nda ve 1-2 Şubat 2014 tarihinde yapılan 5. Olağan Merkez Genel Kurulu'nda da bu görevine yeniden seçildi. Geylan evli ve 3 çocuk babasıdır.

KPSSCAFE - ANKARA

Daha Fazla Haber