AK Parti'nin Yeni İstanbul İl Başkanı Belli Oldu

AK Parti'nin yeni İstanbul İl Başkanı belli oldu. Selim Temurci'nin istifa etmesinin ardından AK Parti'nin yeni İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak oldu.

Bugün flaş bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada uzun süredir siyaset kulislerinde istifa edeceği iddia edilen AK Parti İl Başkanı Selim Temurci, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Temurci'nin istifası sonrası yeni İl Başkanının kim olacağı açıklandı.

Edinilen son dakika bilgilerine göre AK Parti'nin yeni İstanbul İl Başkanı daha önce Avcılar ilçe Başkanlığı yapan Bayram Şenocak oldu. 2014 yerel seçimlerinde Avcılar Belediye Başkan adayı olan Bayram Şenocak, aslen Trabzonlu'dur ve 1978 doğumludur. Şenocak iki yıl Avcılar İlçe Başkanlığı görevini de yaptı.

AK Parti'de 'metal yorgunluğu' değişikliğinde sıra büyük şehir yönetimlerine geldi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci 8 Şubat 2015 tarihinden bu yana bu görevi yürütüyordu. Temurci, sürdürdüğü bu görevinden istifa ettiğini açıkladı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından İstanbul İl Başkanlığı görevine getirilmiş olan Temurci, Davutoğlu'na yakın bir isim olarak biliniyordu.

Milliyet'in AK Parti kaynaklarıdan edindiği bilgiye göre, uzun süredir Temurci ile Genel Merkez arasında sıkıntı yaşanıyordu. 15 Temmuz Darbe Girişi'minden önce görevden alınması gündeme gelen Temurci, darbe gecesinde sergilediği performans nedeniyle koltuğunu korudu.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber