Jandarma Yeni Komando Uzman Erbaş Alımı Yapacak mı? Lojistik ve Havacılık Branşı Alımları Ne Zaman?

Jandarma Genel Komutanlığı yeni dönem komando uzman erbaş alımı olacak mı? Lojistik ve Havacılık branşlarına uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak? Hangi pozisyonlara askeri personel alımı olacak?

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı ikinci grup mülakat tarihleri geçtiğimiz gün açıklandı.

Komando uzman erbaş alımı ikinci grup mülakat tarihlerinin açıklanmasının ardından binlerce uzman erbaş adayı, yeni dönem Jandarma Uzman Erbaş alımlarının ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Peki yeni dönem Jandarma Uzman Erbaş alım ilanı yayımlanacak mı?

İKİNCİ GRUP MÜLAKAT TARİHLERİ AÇIKLANDI

Geçtiğimiz yıl KHK ile yapılan değişiklikte Jandarma uzman erbaş alımında askerlik şartı kaldırıldı ve yaş şartı esnetildi. Bu şartların esnetilmesi ile uzman erbaş alımına çok sayıda aday başvuru yaptı.Başvuruların fazla olması nedeniyle mülakatlar farklı gruplara ayrıldı. İlk grup mülakatları 2017 yılının sonunda yapıldı. İkinci grup mülakat duyurusu ise geçtiğimiz gün geldi ve mülakat tarihleri açıklandı. Buna göre adaylar gruplara ayrıldı ve ikamet durumlarına göre farklı aylarda mülakata çağrıldı.

2018'DE KOMANDO UZMAN ERBAŞ ALIMI OLACAK MI?

Komando uzman erbaş alımında ikinci grup mülakatlarının 2018 yılının tamamına ayrılması nedeniyle bu yıl komando branşına uzman erbaş alımı için ilana çıkılmaması bekleniyor. Jandarma, komando branşı uzman erbaş eksiğini yıl içinde ikinci grup mülakatına girecek adaylar arasından yapacak. Ancak sayının yetersiz olması durumunda Jandarma yeni ilana da çıkabilir. Ancak 2018'de komando uzman erbaş alımı için ilana çıkılmaması bekleniyor. Diğer branşlara ise uzman erbaş alımı yapılacak.

DİĞER BRANŞLARA ASKER ALIMI OLACAK MI?

Jandarma Genel Komutanlığının Havacılık ve Lojistik Branşlarına yakın zamanda uzman erbaş alımı yapması bekleniyor. Yapılacak alıma en az ilkokul mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. İlanın yayımlanma tarihi hakkında henüz bir açıklama gelmedi. Açıklama gelir gelmez sizlerle paylaşacağız.

Lojistik ve Havacılık Branşında alım yapılan bazı pozisyonlar ve eğitim seviyeleri şu şekilde;

İLKOKUL MEZUNLARI

Aşçı, beyaz eşya tamircisi, elektrikçi, oto elektrikçi, oto tamircisi, sıhhi tesisatçı, kaportacı, terzi, sıvacı,boya ve alçı sıvacı, betonarme demircisi, duvarcı, fayansçı, çatı ustası, ahşap doğrama ve kaplamacı, ısı yalıtımcı, su yalıtımcı, çift kafa kesim makinesi operatörü, modüler beton baskı makinesi operatörü, kompresör operatörü, karbon/fiber üretimcisi, kasap, bayan kuaförü, garson, soğuk mezeci, ızgaracı/dönerci, pideci, pastacı, tatlıcı.

LİSE MEZUNNLARI

Jeneratörcü / jeneratör teknisyeni, kaynakçı, optikelektro optik sistem bakım teknikerliği, hafif silah teknisyeni, polisajcı, bağlamacı, orgcu, tonmaister, Türk Sanat Müziği solist, Türk Hafif Müziği solist, Türk Halk Müziği solist, kemancı, udi, kanuncu, klarnetçi, piyanist şantör, bas gitarcı, baterist, muhasebe elemanı, soğutma malzeme tamircisi, uçak/helikopter teknisyen yardımcısı, uçuş hattı uzmanı .

İLAN YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN KPSSCAFE.COM.TR ADRESİNİ AŞAĞIDAKİ PLATFORMLARDAN TAKİP EDİN.

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

Daha Fazla Haber