Test İçin İdrar Yerine Çay Verince Olanlar Oldu

Hastanelerin laboratuvarları her gün binlerce kişinin idrar ve kan testlerini yapıyor. Ancak Ermenistan'da yaşanan olayda, laboratuvar çalışanları ile ilgili şikayetler geldi. Gelen şikayetler üzerine hastane müdürü harekete geçti.

İlginç haberin adresi Ermenistan oldu. Ermenistan'da bulunan bir hastanede yaşanan olayda, hastanenin müdürü, laboratuvarı denetlemek istedi.

Armenpress ajansı tarafından yayımlanan haberde, Masis kentinde bir hastanenin müdürü olan Nune Avanesyan, hastalardan gelen şikayetler üzerinde laboratuvardaki uzmanları denetlemek için bir karar aldı.

Edinilen bilgilere göre Avanesyan, bazı denetimler yaptığını söyledi. Avanesyan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kendi kanımı farklı isimlerle verdim, her birinde farklı sonuçlar aldım. İdrar örneği yerine çay verdim, idrar sonucu aldım. Raporda örneğin içinde de tüm hücresel bileşenlerin olduğu yazılıydı” ifadelerini kullandı. Öte yandan Avanesyan, idrar testinde idrar yerine çay verdiğini, ancak laboratuvar personellerinin bunu farketmedini de söyledi.

Avanesyan, laboratuvarın çalışanlarının defalarca uyarıldığını, denetimin ardından da 15 çalışandan 8’inin işten çıkarıldığını söyledi.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber