TSK'dan Son Dakika Açıklaması: Afrin'den Acı Haber

Son dakika haberi: Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan son dakika açıklamasında Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'nda bir askerimizin şehit olduğu belirtildi.

Son dakika haberi Afrin'den geldi.

Afrin'deki terör unsurlarına yönelik devam eden Zeytin Dalı Harekatından acı haber geldi. Edinilen bilgilere göre Zeytin Dalı Harekatı'nın 21. gününde bir asker daha şehit düştü.

TSK'dan konu ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, 09 Şubat 2018 tarihinde Afrin güney batısında PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurlarına karşı gerçekleştirilen operasyonda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur."

TOPÇU BİRLİKLER MEVZİLERİ VURUYOR

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) topçu birliklerince, Hatay'ın Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçelerinin karşısındaki terör mevzileri vuruluyor.

Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek için devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Afrin'in batı kırsalındaki teröristlere ait mevziler, havan ve obüslerle vuruluyor.

Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçelerindeki birliklere, tankların da olduğu çok sayıda askeri aracın sevkıyati sürerken, bazı askeri yetkililerin de sınır karakollarını ziyaret ettiği görüldü.

Zırhlı askeri araçların Suriye sınırına intikal ettikleri gözlendi.

Öte yandan, sabahın erken saatlerinden itibaren Reyhanlı'nın sınır hattında görev yapan sinyal kesici askeri araç, bölgedeki devriye görevini uzun süre sürdürdü.

Sinyal kesici araca 3 askeri araç da eşlik etti.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber