E-Devlet'ten Soy Ağacı Sorgulama Hakkında Flaş Karar

E Devlet üzerinden önceki gün flaş bir hizmet kullanıma sunulmaya başlanmıştı. Vatandaşların 1800'lü yıllara kadar soyunu öğrenebilmesi için Soy Ağacı Sorgulama Ekranı açıldı. Ancak sistem yoğun trafik nedeniyle kilitlenmişti. Bugün flaş bir karar alındı.

Önceki gün E Devlet kapısı üzerinden yeni bir hizmet kullanıma açılmıştı.

Vatandaşların 1800'li yıllara kadar soyunu sorgulayabileceği ekran önceki gün erişime açıldı. Sayfanın erişime açılması sonrası milyonlarca vatandaş E Devlete akın etti. Milyonlarca kişinin aynı anda sisteme girmeye çalışması sonucu sistem kilitlendi ve E-Devlet'e saatlerce giriş yapılamadı. Soy ağacı sorgulama işleminin yanı sıra diğer tüm işlemler de yapılmamaya başlandı. Bu nedenle yeni bir karar alındı ve E Devlet üzerinden Soy Ağacı sorgulama ekranı kaldırıldı.

Önceki gün öğle saatlerinde kullanıma sunulmaya başlanan hizmet, soy ağacı sorgulaması yapmak isteyen vatandaşların yoğun girişi nedeniyle, gece yarısına kadar kilitlendi. Yoğun trafik nedeniyle çevirim dışı olan sistemin düzelmesi için bazı düzeltmeler yapılsada yoğun trafiğin önüne geçişlmemesi, sitenin kilitlenmesine ve diğer tüm hizmetlerin aksamasına neden oldu.

Bu sorun sonrası yetkililer Soy Ağacı sorgulama ekranını bugün sabat saat 07.00 itibariyle kapatıldı. Bugün itibariyle E Devlet Soy Ağacı soruglama ekranına giden vatandaşlar şu yazı ile karşılaşıyor:

E Devletten Soy Ağacı Sorgulama Ekranına Gitmek İçin Tıklayın

E DEVLETTEN HANGİ İŞLEMLER YAPILIR?

E Devlet kapısı ile vatandaşların internetten yapabileceği işlemler şu şekilde; Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama,  Adli Sicil Kaydı Sorgulama ve Belge Doğrulama, Gelir Testi Sonucu Sorgulama, Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama, Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvuru Sorgulama, BİMER Yeni Başvuru, BİMER Başvuru Sonucu Sorgulama, Mobil/Sabit/İnternet/Kablo TV/Uydu İşletmecilerinden Borç ve Alacak Sorgulama, Baz İstasyonları Ölçüm Bilgileri, IMEI - Cep Telefonu Numarası Eşleştirme, IMEI Kaydet, IMEI Sorgulama, Numara Taşıma Sorgulama, Poliçe Sorgulama (DASK) , Araç Sorgulama, Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama, MEB Sınav Sonuç Sorgulama, MEB Sınav Yeri Sorgulama, Askerlik Durum Belgesi Sorgulama, ASAL Bedelli Askerlik Başvurusu, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Hesap Bilgileri Sorgulama, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) İhlali Geçiş Bilgileri Sorgulama, SGK üzerinden 4A Emekli Aylığı Kesintileri, 4A Emekli Aylık Bilgisi, 4A Emekli Ödeme Bilgileri, 4B Borç Durumu, 4B Emekli Aylığı Kesintileri, 4B Aylık Bilgisi, emekli olunca ne kadar emekli maaşı alacağınızı sorgulama, 4B Tescil Kaydı, 4C Emekli Aylığı Kesintileri, 4C Bir Aylık Maaş Tercihi, 4C Tescil Kaydı.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber