Sağlık Personeli Alımında Flaş Gelişme: Tarih Geriye mi Alındı?

Sağlık Bakanlığı personel alımında flaş bir gelişme yaşandı. Alınan son bilgilere göre daha önce kamuoyunda Nisan ayında yapılacağı belirtilen personel alımının Mart ayında yapılacağı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı personel alımı hakkında son dakika gelişmesi yaşandı.

Gazeteci Murat Polat, resmi Twitter hesabı üzerinden bir son dakika açıklaması yaptı. Polat, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile bir görüşme gerçekleştirdiğini ve bu görüşme sonrası personel alımının konuşulduğunu söyledi. Gazeteci Murat Polat, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Sağlık Bakanı Ahmet Demircan mart ayı içerisinde personel ataması yapacağız"

Bakanlığın ilk merkezi yerleştirmede 9 bin personel alımı yapması bekleniyor.

İşte o paylaşım:

Değerlendirme: Sağlık personeli alımının Mart ayında yapılması, diğer alımların da aksamaması için güzel olacaktır.

BAKAN'IN ÖNCEKİ GÜN YAPTIĞI AÇIKLAMA

Önceki gün TBMM'de personel alımlarıyla ilgili kendisine yöneltilen bir soruyu yanıtlayan Bakan Demircan, şu ifadeleri kullandı: "Şu anda bizim döneme ait kuralarımızın sonucu yani Devlet Hizmet Yükümlülüğüyle ilgili bekleyen sayımız çok az. Onlar da güvenlik soruşturmaları bittiğinde atanıyor. Atanamayan arkadaşların da neden atanamadıklarını bildiriyoruz. 2018 yılında 27 bin ebe, hemşire ve sağlık personeli, 19 bin işçi alınacak. Doktorlar, mecburi hizmet olduğu için hemen kadroya alınıyor. Yaklaşık 10 bin civarında da doktorlarımız alınacak"

İlan yayımlandığı anda haberdar olmak için;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

Kpsscafe.com.tr  | Ankara - ÖZEL HABER

Daha Fazla Haber