MSB Sivil Memur Alımında KPSS Puanı Kaça Kadar Düşer, Mülakata Kaç Kişi Çağrılacak? Sonuçlar Ne Zaman?

Milli Savunma Bakanlığı memur alımı başvurularına yoğun ilgi. Peki MSB memur alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Her bir pozisyon için mülakata kaç kişi çağrılacak? KPSS puanı kaça kadar düşecek?

MSB sivil memur alımına yoğun ilgi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz ay bir personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu adaylara arasından KPSS puan sınırı olmadan 496 memur alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan ilana başvurular devam ederken adayların yoğun şekilde alıma başvuru yaptığı öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığına ve Kuvvet Komutanlıklarına memur alımı için 2017 yılının sonunda bir başvuru kılavuzu yayımlandı. Yayımlanan başvuru kılavuzunda, lise, önlisans ve lisans mezunları arasından toplamda 496 memur alımı yapılacağı bildirildi. KPSS puanı ile yapılacak başvurular için herhangi bir puan sınırlaması getirilmedi. KPSS'den geçerli bir puan alan her aday, MSB sivil memur alım ilanına başvuru yapabilecek.

YOĞUN BAŞVURU

KPSS puan sınırının olmaması, alımların lise, önlisans ve lisans düzeyinden yapılıyor olması, yaş şartının olmaması ve alım yapılan sayının çok olması nedeniyle on binlerce memur adayı, MSB memur alımı için başvuru yaptı. Kpsscafe.com.tr olarak MSB kaynaklarından her bir pozisyon için çok sayıda başvuru olduğunu öğrendik. Ancak pozisyonlara başvuru yapan kişi sayısı hakkında bir rakam alamadık.

MÜLAKATLARA KAÇ KİŞİ ÇAĞRILACAK?

MSB tarafından yayımlanan başvuru kılavuzunda, 496 memur alımında her bir pozisyon için alınacak sayının 20 katı kadar adayın mülakatlara çağrılacağına yer verildi. Her bir pozisyona başvuru yapan adaylardan KPSS şartı en yüksek olandan başlanacak ve 20 katına kadar bu şekilde sıralama yapılacak. Mesleki yeterlilik sınavlarına giren adayların arasından ise, alım yapılacak sayının 6 katı kadar aday sözlü mülakata girmeye hak kazanacak. 

KPSS PUANI KAÇA KADAR DÜŞER?

Adayların akıllarındaki en büyük soru ise her bir pozisyon için KPSS puanının kaça kadar düşecek? sorusu oldu. Başvuru sayısının çok olması nedeniyle bazı pozisyonların yüksek kapatması bekleniyor. Siz de aşağıda bulunan yorum kısmından başvuru yaptığınız pozisyonu ve KPSS puanınızı yazarak MSB memur alımında KPSS puan sıralamasını tahmini olarak belirleyebilir, diğer adaylarla bilgi alış verişi yapabilirsiniz.

BAŞVURU SONRASI SÜREÇ

Memur alımı süreci şu şekildedir: Ön başvuru, başvuru (İstenen belgelerini gönderilmesi/teslim edilmesi), kayıt kabul, uygulamalı sınav (Her unvan için yapılmamaktadır.), mülakat sınavı (Her unvan için yapılacaktır.), sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSB memur alımı başvuru süreci şu şekilde;

Memur alım ilanlarından, MSB memur alımı sonuçlarından ve daha fazlasından anında haberdar olmak için;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

Kpsscafe.com.tr  | Ankara - ÖZEL HABER

Daha Fazla Haber