THY Tecrübesiz Personel Alımı Yapıyor-Başvuru Şartları Açıklandı

Türk Hava Yolları, tecrübesiz adaylar arasından yetiştirmek üzere pilot aday adayı alımı yapıyor. Yayımlanan ilana başvurular başladı. Peki THY personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? Başvuru şartları nelerdir?

Türk Hava Yolları tarafından bir personel alım ilanı yayımlandı.

THY İnsan Kaynakları resmi sayfası üzerinden geçtiğimiz gün yayımlanan ilanda Türk Hava Yolları, yetiştirmek üzere pilot aday adayı alacağını duyurdu. Başvuru yapacak personeller arasından yapılacak alımda adaylar, pilot olmak için kursa tabi tutulacak.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

THY personel alımına başvuru yapacak adaylarda T.C. Vatandaşı olması, en az lisans derecesi mezunu (örgün veya açık öğretim) olması, 01.01.1983 tarihinden sonra doğmuş olmak, erkek adaylar için boy 165 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine (20-30 Aralığında) uygun olmak, bayan adaylar için boy 160 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine (20-30 Aralığında) uygun olmak, askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek, adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak, daha önce THY A.O. ve THY A.O.‘ nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak şartları aranır. 

YABANCI DİL ŞARTI

Adayların aşağıdaki dil sınavlarının son 2 yıl içinde istenen minimum puanı belgelememesi gerekmektedir. (Dil belgesini başvuru aşamasında temin edemeyen adaylarımıza, THY A.O tarafından yapılacak dil sınavında başarılı olmaları koşuluyla, CRM süreci öncesine kadar dil belgesini tamamlamaları için süre tanınacaktır.)

  • TOEFL (IBT) : 75 (speaking : min.20) 
  • IELTS (Akademik) : 6 (speaking : min.6) 

SAĞLIK ŞARTI

  • Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’nın (ICAO ) Ek 1 Bölüm 6 ve EASA Part-MED Sınıf 1, SHT-MED Sınıf 1 Pilotu şartlarına uygun olmak. (Adaylar bu şartları sağladıklarını belgeleyen raporu, daha sonra duyurulacak tarihte SHGM tarafından yetkilendirilmiş hastanelerden kendi imkânları ile temin edeceklerdir.)

BAŞVURU

THY pilot alımına başvurular aşağıdaki bağlantı adresinden yapılmaktadır. Dil belgesi olmayan adaylar THY A.O tarafından gerçekleştirilecek İngilizce sınavına davet edilecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.

http://www4.thy.com/pilot/cvPilotAdayTR.jsf

Memur ve personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber