Sağlık Bakanlığı 56 Bin Personel Alacak! (Hemşire, İşçi, Ebe, Doktor)

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı personel alımı hakkında son dakika açıklaması! Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde açıkladı. 2018 yılında Sağlık Bakanlığı'na 27 bin ebe, hemşire ve sağlık personeli, 19 bin işçi, yaklaşık 10 bin kadar doktor alımı yapılacak.

19 Bin İşçi, 27 Bin Ebe, Hemşire ve Sağlık Personeli, 10 Bin Doktor Alınacak Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde açıkladı. 2018 yılında Sağlık Bakanlığı'na 27 bin ebe, hemşire ve sağlık personeli, 19 bin işçi, yaklaşık 10 bin kadar doktor alımı yapılacak.

TBMM'de personel alımlarıyla ilgili kendisine yöneltilen bir soruyu yanıtlayan Bakan Demircan, "Şu anda bizim döneme ait kuralarımızın sonucu yani Devlet Hizmet Yükümlülüğüyle ilgili bekleyen sayımız çok az. Onlar da güvenlik soruşturmaları bittiğinde atanıyor. Atanamayan arkadaşların da neden atanamadıklarını bildiriyoruz. 2018 yılında 27 bin ebe, hemşire ve sağlık personeli, 19 bin işçi alınacak. Doktorlar, mecburi hizmet olduğu için hemen kadroya alınıyor. Yaklaşık 10 bin civarında da doktorlarımız alınacak" dedi.

PERSONEL ALIM İLANLARI YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLA

KPSSCAFE - ANKARA

Daha Fazla Haber