Jandarma Uzman Erbaş İkinci Grup Linki Neden Kaldırıldı? Yeni Uzman Erbaş Alımı Olacak mı?

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı ikinci grup mülakatları ne zaman yapılacak? Daha önce yayımlanan mülakat duyurusu neden kaldırıldı? Yeni uzman erbaş alımı ne zaman yayımlanacak?

2017/10 Jandarma uzman erbaş alımı ikinci grup mülakat tarihleri için geri sayım devam ediyor.

Jandarma Genel Komutanlığı, geçtiğimiz yılın son aylarında uzman erbaşalımı duyurusu yayımlamıştı. Yayımlanan ilanda koamndo uzman erbaş pozisynunda istihdam etmek üzere en az lise mezunları arasından KPSS şartı olmadan askeri personel alınacağı bildirildi. Yayımlanan ilana başvuran adaylar ise iki kısma ayrıldı. 

Yoğun Başvuru

Sonuçların açıklanmasını bekleyen ve mülakatlar için hazırlanan adaylara sonuçlar Kasım ayı sonunda duyuruldu. Açıklanan sonuçlarda yoğun başvuur olması nedeniyle adayların iki gruba ayrıldığı ve Aralık ayında ilk grubun mülakata gireceğine yer verildi.

Yoğun Başvurunun Nedeni

Jandarma uzman erbaş alımında başvuru şartları OHAL kapsamında yayımlanan KHK ile esnetilmişti. Uzman erbaş alımında istenen askerlik şartı KHK ile kaldırılış ve 25 olan yaş şartı 27'ye çıkartılmıştı. Başvuru şartlarının bu şekilde esnetilmesi ile on binlerce aday başvuru yaptı. (Başvuru sayısı açıklanmadı.)

Sonuç Linki Neden Kaldırıldı?

Jandarma uzman erbaş alımı mülakatlarında ikinci gruba kalan adaylar için yayımlanan bağlantı adresi önceki gün jandarmanın sitesinden kaldırıldı. İkinci gruba kalan adaylar ise başvuru linkinin neden kaldırıldığını araştırmaya başladı. 

Linkin kaldırılması bir şeyi değiştirmez. Önümüzdeki günlerde yeni bir duyuru yayımlanacak ve ikinci seçim aşamalarına kalan adaylar mülakata çağrılacak. Bağlantı adresinin sitede olmaması normaldir. 

Yeni Alım Olacak mı?

Jandarma Genel Komutanlığının 2018 yılı uzman erbaş alımı duyurusuna çıkıp çıkmayacağı konusunda şimdilik net bir bilgi veya açıklama yok. Ancak ikinci seçim aşamasına çağrılacak adayların mülakata girmesinin ardından yeni uzman erbaş alım ilanının yayımlanması bekleniyor. Lojistik ve Havacılık Branşına uzman erbaş alımının ise önümüzdeki birkaç hafta içinde yapılması bekleniyor.

Sonuçlar ve uzman erbaş alım ilanı yayımlandığı anda haberdar olmak için;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

Kpsscafe.com.tr  | Ankara - ÖZEL HABER

Daha Fazla Haber