Fahrettin Yokuş: "Kendi Akrabalarından , Eş , Dostlarından 20 Bin Kişiyi Sınavsız Memur Yaptılar!"

Kanal B ekranlarında sınavsız memur alım iddialarına ilişkin konuşan Fahrettin Yokuş, memur atamalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye Kamu-Sen Teşkilatlandırma Genel Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Kanal B , ekranlarında konuştu.

Yokuş: "Kendi Akrabalarından , Eş , Dostlarından 20 Bin Kişiyi Sınavsız Memur Yaptılar!"

Kanal B ekranlarında sınavsız memur alım iddialarına ilişkin konuşan Fahrettin Yokuş, memur atamalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye Kamu-Sen Teşkilatlandırma Genel Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Kanal B , ekranlarında konuştu.

Memur alımlarıyla ilgili torpil iddialarının kendisine sorulması üzerine konuşan Yokuş, istisnai memur kadrolarının doldur boşalt yöntemiyle istismar edildiğini, KPSS'ye giren milyonlarca gencin hakkına girildiğini iddia etti. Yokuş, "Şimdi ne yaptı Gölbaşı Belediyesi, istisnai kadroyu doldur boşalt yöntemiyle istismar etti. Ne yaptı aldı dışarıdan hiç memurluk yapmamış adamı, basın müşavirini aldı, başka birime geçirdi. Doldur boşalt yaptı , doldur boşalt yaptı, sonuçta ne oldu sınavsız devlete girdiler. Bunu valiler, büyükşehir, başbakanlık yapıyor. Sn. Cumhurbaşkanımız Başbakan iken , Yeğeni Ali Erdoğan da Başbakanlığa bu yolla girdi.

Köksal Toptan beyin yeğeni Gökhan Toptan sınavsız, ben burada listeyi getirseydim, meclisteki iktidar milletvekillerinin yarısının akrabalarının bu yöntemle girdiğini görürdünüz. Bir dönemde sadece başbakanlığa 108 tane memur alındı , bakın nasıl oluyor bu iş, sizi alıyor bir gün başlatıyor, sonra boş kadroya aktarıyor. Bu iktidar döneminde 20 bin kişi sınavsız, iktidarın doldur boşalt yöntemiyle kendi akrabaları, yandaşları dolduruldu. Bu vicdansızlık değil mi? 3 milyon vatan evladı devlet memuru olabilmek için KPSS'ye girdi. Siz ne yapıyorsunuz, sadece size tanınan 1-2 kadroyu suistimal ederek, doldur boşalt yaparak istismar ediyorsunuz." dedi.

FAHRETTİN YOKUŞ'UN KONUŞMASININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

GOOGLE VERİLERİNE GÖRE EN BEĞENİLEN KAMU HABER SİTESİ KPSS CAFE! 500 BİNE YAKIN KİŞİ MOBİL UYGULAMAYI İNDİRDİ...

HAFTANIN DİKKAT ÇEKENİ (POMEM MÜLAKAT SORULARI)

POMEM'DE ADAYLARA HANGİ SORULAR SORULUYOR? CEVAPLAR İÇİN TIKLAYIN http://www.kpsscafe.com.tr/20-donem-pomem-mulakat-sorulari-resimleri,707.html 

Kamuya Personel Alımları, gündemdeki son dakika gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha fazlasını yakından takip etmek için kpsscafe.com.tr'nin mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

DAHA FAZLA BİLGİ, DAHA FAZLA ARKADAŞ

Memur alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz, diğer memur adaylarıyla sohbet edip, bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz facebook grubumuza aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz

Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN.

TÜM PERSONEL ALIM İLANLARINA ERİŞ

DPB , Resmi Gazete ve Kurumların internet sitelerinde bugün ve daha önce yayımlanan tüm memur alım ilanlarına ve özel sektör personel alımı duyurularına göz atmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanın.

YENİ MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

Twitter'daki personel atama haberlerini takip etmek, buradaki kampanyalara katılmak, memur adaylarıyla birlik olarak sesinizi duyurmak istiyorsanız Türkiye'nin lider memur adayı sitesi kpsscafe'nin twitter sayfasını beğenin ve gündemi yakından takip edin. Katılım için TIKLAYIN.

Daha Fazla Haber