Başbakan'dan ABD'de Pence Ziyareti Sonrası Flaş Açıklamalar

ABD'ye giden Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Pence ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Başbakan, toplantıya ilişkin bilgileri kamuoyu ile paylaştı. İşte detaylar.

Washington ziyareti gerçekleştiren Başbakan Binali Yıldırım ABD Başkan Yardımcısı Pence ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Başbakan Yıldırım, basın mensuplarına bazı açıklamalarda bulundu. 

Basın mensuplarına Pence ile olan görüşmesinin ayrıntılarını açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"ABD Başkan Yardımcısı Sayın Pence ile verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Ülkelerimiz arasındaki konuları ele aldık. Aynı zamanda bölgesel meseleler üzerinde de konuştuk. Prensip olarak bundan sonra ilişkilerimizi bulunduğu düzeyin daha ilerisine iyi yönde taşımak için gayret göstermeye karar verdik."

FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi ve YPG konusu) Biz olması gerekeni söyledik, beklentilerimizi ilettik, karşı taraf da bununla ilgili bize olumsuz bir şey söylemedi. Bu konulardaki hassasiyetimizi, konuya verdiğimiz önemin farkında olduklarını paylaştılar. Bundan sonrasını takip edeceğiz, göreceğiz, biz de adımları atacağız. Bizim amacımız ilişkileri daha da germek değil, ilişkileri geliştirmek iyileştirmek. Bunun her iki ülkeye de faydası var; Türkiye'ye de faydası var, ABD'ye de faydası var. O bakımdan olumlu gündem üzerinde çalışmaya devam edeceğiz"

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber