Mavi Balina Oyunundan Sağ Kurtulan Gençlerden İtiraflar!

Gençler arasında kısa sürede yaygınlaşan ve bir çok genci intihara sürükleyen Mavi Balina oyunundan kurtulanların anlattıkları kan dondurdu.

Mavi Balina Oyunundan Sağ Kurtulan Gençlerden İtiraflar!

Gençler arasında kısa sürede yaygınlaşan ve bir çok genci intihara sürükleyen Mavi Balina oyunundan kurtulanların anlattıkları kan dondurdu.

Oyunu tasarlayan ve yaygınlaşmasını sağlayan  Philipp Budeikin, rusyada çıkarıldığı mahkeme tarafından sadece 3 sene hapis cezası almış, söz konusu büyük tepki çekmişti.  2015 yılında Rusya'da başlayan Mavi Balina Akımı kısa sürede tüm dünyaya yayılmış kısa süre içerisinde ingiltere , ABD, almanya gibi ülkelerde ölümle sonuçlanan olaylar zincirine sebep olmuştu.  

Oyunu bir arkadaşının whatsapp mesajı üzerine öğrendiğini söyleyen eski bir Mavi Balina oyuncusu, yaşadıklarını şöyle anlatıyor , "Mavi Balina telefona indirilen bir uygulama değil. Oyun, link aracılığı ile kişilerin bir yönetici tarafından yönlendirilmesi ile oynanıyor. Yönetici tarafından verilen görevlerin, gece yarısından sonra saat 02:00'da gerçekleştirilmesi isteniyor. İlk birkaç gün kişisel bilgilerin ve fotoğrafların paylaşılmasından oluşuyor ve bunlar yönetici tarafından toplanıyor.

OYUNDAN ÇIKMAK İSTESEM DE ÇIKAMADIM

Akkaraivattam mezarlığına da gece yarısı gibi gittim ve burada bir selfie çekerek sosyal medyada bu fotoğrafı paylaştım. Her gün yalnız başıma korku filmleri izlemek zorundaydım ki bunun da amacı kurbanların korku içinde yaşamasını sağlamaktıBu tam anlamıyla bir sanal ölüm tuzağı... Çok acı verici bir tecrübe. Oyuna katıldıktan sonra insanlarla konuşmayı bıraktım ve odama kapandım. Oyundan çıkmak istesem de başaramadım.".  NDTV'de yer alan habere göre bu genç, polis evine geldiği sırada koluna bıçakla mavi balina simgesi kazımak üzereydi.

AKSİ HALDE ANNEMİ ÖLDÜRECEKLERDİ

 Bir başka olay'da da 17 yaşındaki bir kız göle atlamak üzereyken son anda kurtarıldı. Oyunu telefona gelen bir mesajla öğrendiğini ve ilgi çekici olduğunu söyleyen genç kız. Son aşamaya kadar her şeyin düzgün olduğunu fakat son intiharının istendiğini, aksi takdirde annesinin öldürüleceği şeklinde bir uyarı aldığını söyledi.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Daha Fazla Haber