190 Sayılı KHK'ya Tabi Kurumlara En Az Lise Mezunu 728 Memur Alınacak-İşte O Kurumlar

KPSS 2017/2 kapsamında 2038 memur alımı yapılacak. Yayımlanan ilanda 190 sayılı KHK kapsamındaki kurumlara en az lise mezunu 728 memur alımı yapılacak. Peki 190 sayılı KHK'ya tabi bu kurumlar hangileridir? İşte o kurumlar.

Yapılan son dakika açıklamasında KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme duyurusunun açıklandığı belirtildi. Yayımlanan duyuruya göre 190 sayılı KHK'ya tabi kurumlara en az lise mezunu memur alımı yapılacağı açıklandı.

Yayımlanan KPSS merkezi alım duyurusunda merkezi yerleştirme kapsamında 2038 memur alımı yapılacağı açıklandı. Yapılacak alımda 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi kurumlara 728 memur alınacağı bildirildi.

190 sayılı KHK'ya bu kurumlar için şu ifadelere yer verilmiştir:

# Genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve kontrol Kanununa ekli (II) sayılı cetvelde yer alan özel bütçeli idareler ve (IV) sayılı cetvelde yer alan sosyal güvenlik kurumları ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşların, kanunlarla kurulan fonların ve kefalet sandıklarının, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur kadrolarına aittir.

# Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay Başkanlıklarında ve Adalet Bakanlığında, hakimlik ve savcılık mesleklerinde bulunanlar ile bu mesleklerden sayılan görevlerde olanların kadrolarına aittir.

# İkinci maddenin (c) fıkrası kapsamına giren diğer kamu kurum ve kuruluşlarının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur kadrolarına aittir.

190 saylı KHK'ya tabi kurumlara alınacak 728 memur üniversitelere alınmayacaktır.

150 BİN ÜYE ! MEMUR ADAYLARI BURADA! TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK MEMUR YARDIMLAŞMA GRUBUNA SENDE KATIL, AKLINDAKİ SORULARI SOR! KATILIM İÇİN TIKLAYIN

android uygulamamız ---->>> tıklayın

ios uygulamamız ----> tıklayın

Instagram hesabımız için-- >>> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber