KPSS 2017/2 Tercih Robotu Yayımlandı

Memur adaylarının işlerini kolaylaştıracak olan 'Tercih Robotu' bugün yayımlandı.Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak merkezi atama için adayların heyecanlı bekleyişi sona eriyor. DPB Tercih Robotu bugün yayımlandı.

KPSS 2017/2 Tercih Robotu YAYIMLANDI ! (90 Kurum Memur Alacak! KPSS 2'inci Yerleştirme)

Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak merkezi atama için adayların heyecanlı bekleyişi sona eriyor. DPB Tercih Robotu bugün yayımlanıyor.

Devlet Personel Başkanlığı'nca hazırlanan Tercih Robotu e-Devlet Üzerinden Yayımlandı. Kamuya 2 bin 38 memur alımı yapılacak. Alım yapacak 90 kamu kurum ve kuruluşu ve tercih için gerekli nitelikler belli oldu. Turkiye.gov.tr üzerinden adaylar tercih robotuna erişim sağlayabilecekler.

GÜNCELLEME: 15.00

TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM RESMİ SİTESİ AZ ÖNCE DUYURDU ! TERCİH KILAVUZU DA YAYIMLANDI...

TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

150 BİN ÜYE ! MEMUR ADAYLARI BURADA! TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK MEMUR YARDIMLAŞMA GRUBUNA SENDE KATIL, AKLINDAKİ SORULARI SOR! KATILIM İÇİN TIKLAYIN

Kamu kurum ve kuruluşlarına  Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre gerçekleştirilecek merkezi atama için beklenen duyuru geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan bilgilendirmede, KPSS 2'inci yerleştirmede toplam kontenjanın 2 bin 38 olduğu bu alımların 90 kamu kurum ve kuruluşu tarafından gerçekleştirileceği belirtildi.

YENİ! MEMUR ALIMLARIYLA İLGİLİ YENİ GELİŞMELER, KADIN VE ERKEK DİĞER MEMUR ADAYLARI! MOBİL UYGULAMAYI ŞİMDİ İNDİR ! İNDİRMEK İÇİN TIKLA

Söz konusu alım yapacak kurumlar ve başvuru için gerekli niteliklereyse Devlet Personel Başkanlığı'nca hazırlanan Tercih Robotu üzerinden kolaylıkla bakılabilecek. Çalışma Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda Tercih Robotu'nun bugün turkiye.gov.tr üzerinden erişime açılacağı belirtildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın resmi duyurusu şu şekildeydi ; 

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarının yerleştirme yapılmasını istedikleri B Grubu kadro ve pozisyonlar ile bunlara ait nitelikler Devlet Personel Başkanlığınca Nitelik Kod Kılavuzu ve mer’i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir.

Bu kapsamda, KPSS 2017/2 merkezi yerleştirmelerinde ilan edilecek kadro ve pozisyonlara yerleştirme yapmak için adayların tercihleri ÖSYM Başkanlığınca 14 – 23 Kasım 2017 tarihlerinde alınacaktır.

KPSS 2017/2 merkezi yerleştirmelerinde, 90 kamu kurum ve kuruluşunca toplam 2.038 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunulmuştur.

Yerleştirme yapılması talep edilen toplam kadro ve pozisyonların 208 adedi ortaöğretim, 918 adedi önlisans ve 912 adedi ise lisans düzeyindedir.

Bu kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarına göre dağılımı şu şekildedir:

 • 190 sayılı KHK’ya tabi kurumlar (Üniversiteler hariç) 718 adet,
 • Üniversiteler 164 adet,
 • Kamu İktisadi Teşebbüsleri 1.140 adet,
 • Diğer (Kişisel Verileri Koruma Kurumu ve Darülaceze Başkanlığı) 16 adet.

Talep edilen toplam kadroların hizmet sınıflarına göre dağılımı şu şekildedir:

 • Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 426 adet,
 • Teknik Hizmetler Sınıfı 297 adet,
 • Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı 127 adet,
 • Avukatlık Hizmetleri Sınıfı 41 adet,
 • Yardımcı Hizmetler Sınıfı 7 adet.

KİT pozisyonlarının öğrenim durumlarına göre dağılımı şu şekildedir:

 • Ortaöğretim 134 adet,
 • Önlisans 504 adet,
 • Lisans 502 adet.

2017/2 Yerleştirmeleri kapsamında atama yapılacak kadro ve pozisyonlara ilişkin detaylı bilgiler (KPSS Tercih Bilgi Sistemi) www.turkiye.gov.tr internet adresinde 10 Kasım 2017 Cuma  günü itibariyle yer alacaktır. "

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Daha Fazla Haber