Yeni Dönemde Kaç PÖH Alımı Yapılacak , İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

Yeni dönem polis özel harekat alımı ne zaman yapılacak? Kaç polis özel harekat alımı yapılacak? Yeni dönem alımında başvuru şartları nasıl olacak? İşte PÖH alımı ile ilgili son bilgiler.

Yeni dönem polis özel harekat alımını bekleyen on binlerce aday, bizler eyaptıkları geri dönüşler ve yolladıkları mesajlar ile ilanın ne zaman yayımlanacağını ve yeni dönem PÖH alımında kaç kişinin alınacağı sorusunu soruyor.

Yoğun talepler üzerine Kpsscafe.com.tr olarak yeni dönem polis özel harekat alımı hakkında edindiğimiz son bilgileri takipçilerimiz ile paylaşıyoruz. İşte yeni dönem polis özel harekat alımı hakkında emniyet kaynaklarından edindiğimiz son bilgiler.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL kapsamında 25 Ağustos günü yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 29 binden fazla personel alımı için kadro tahsis edilmişti. Tahsis edilen bu kadronun 10 bini geçtiğimiz ay POMEM olarak yapıldı. (POMEM mülakatları yapılmaya devam ediliyor.) EGM'ye tahsis edilen bu sayıdan 3 bin 4 kadro da Özel Harekat Daire Başkanlığına tahsis edilmişti.

Tahsis edilen kadronun tamamının PÖH olarak yapılıp yapılmayacağı bilinmemektedir. Ancak Özel Harekat Daire Başkanlığına en az 3 bin 4 personel alımı yapılacağı biliniyor.

Öte yandan EGM'ye açılan diğer kadroların çoğunun da POMEM alımı olarak yapılması bekleniyor. Polis özel harekat alımları da POMEM bünyesinde yapıldığı için yeni dönem alımlarında çok sayıda polis özel harekat alımı yapılması bekleniyor.

Bayan Adaylara Kadro Ayrılacak

Geçtiğimiz gün TBMM'de MHP'li Arzu Erdem, geçtiğimiz yıl yapılan PÖH alımında bayan adaylara hiç kadro ayrılmadığını gündeme getirmiş ve İçişleri Bakanlığına yeni dönem alımında bayan PÖH alımı olacak mı sorusunu yöneltmişti. Bakan Soylu ise yeni dönem de bayan adaylara da kadro ayrılacağını onların öağdur edilmeyeceğini söyledi.

Bakan Soylu'nun bu açıklaması KHK'dan aylar sonra gelmişti. Bu nedenle yapılacak PÖH alımında bayan alımı arttırılması beklenmektedir. Bu da genel alım sayısının artması anlamına gelmektedir.

Alımlar Ne Zaman Olacak?

Alımlar ile ilgili henüz net bir tarih yok. Bu konuda halen bir açıklama da gelmedi. Ancak 22. dönem POMEM alımı kapsamında polis özel harekat alımının yapılması bekleniyor. 21. dönem POMEM alımlarında mülakat süreci devam etmektedir. Mülakat sürecinin tamamlanması ve adayların eğitime başlamasının ardından yeni dönem alımlarının yapılması bekleniyor. Bu da kesin olmamakla birlikte 2018 yılının 2. veya 3. ayına tekavül etmektedir.

Başvuru Şartları Nasıl Olacak?

Geçtiğimiz yıl KPSS şartsız, lise mezunu ve askerlik şartsız şekilde yapılan PÖH alımlarının yeni dönemde de aynı başvuru şartları ile yapılması beklenmektedir.

Siz de aşağıda bulunan yorum kısmından PÖH alımı hakkındaki görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

PÖH alım ilanı yayımlandığı anda haberdar olmak için Kpsscafe'yi aşağıdaki platformlardan takip edin.

android uygulamamız ---->>> tıklayın

Facebook grubumuza katılın --->tıklayın

ios uygulamamız ----> tıklayın

Instagram hesabımız için-- >>> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber