Hawking Dünyanın Sonu İçin Tarih Verdi: Dünya Alev Topuna Dönecek

Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking, korkutan bir açıklama yaptı. Hawking, dünyanın sonu için tarih verirken yaşanılabilir gezegen bulunması konusunda uyarılarını yineledi. İşte o açıklama.

Dünyaca ünlü Astrofizikçi Stephen Hawking, korkutan bir son dakika açıklaması yaptı.

Çin'de düzenlenen bir zirveye video konferans yoluyla katılan Hawking, insanlığın faciadan kurtulmak için başka bir gezegen bulması gerektiğini söyledi.

Pekin’de bulunan Tencent WE Zirvesi’ne video konferans yoluyla bağlanan Hawking, insanların faciadan kurtulmak için yaşam koşulları taşıyan başka bir gezegen bulması ve bir an önce oraya gitmesi gerektiğini söyledi. Hawking, dünyalıların varlığını milyon yıl daha uzatmak istiyorlarsa daha önce kimsenin gitmediği yerlere korkusuzca gitmesi gerektiğini söyledi.

Sputnik'te yer alan haberde insanoğlunun 2600 yılına kadar yok olabileceği uyarısında bulunan dünyaca ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking, artan nüfus ve enerji talebinin gezegeni felakete sürükleyeceğini belirterek Dünya’nın alev topu haline gelebileceğini söyledi.

Komşu Alpha Centauri Sistemi’ne seyahati öngören Breakthrough Starshot adlı projesine yatırımcılar tarafından destek verilmesini isteyen Stephen Hawking, bu sistemde hayat için uygun gezegenin olabileceğini tahmin ediyor.

Dünyaca ünlü fizikçi, Breakthrough Starshot projesinin uzay aracının ışık hızıyla sadece 20 yılda yıldızlara ulaşabileceğini söyledi.

Konferansta konuşma yapan Breakthrough Starshot projesinin mevcut yöneticisi Pete Worden, 21. yüzyılın ikinci yarısında, Alpha Centauri yörüngesindeki hayata uygun gezegenin ilk görüntülerinin alınabileceğini ifade etti.

Dünyaca ünlü bilim adamı Stephen Hawking, uzay programlarından öncü olan ülkelerin astronotlarını 2020 yılına kadar yeniden Ay'a göndermeleri gerektiğini söyledi.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber