Kayseri'de 6 Kız Öğrenciye Cinsel İstismar: Öğretmenin Cezası Belli Oldu

Kayseri'de bir ilkokulda öğretmen olan kişi, yaşları 10 ile 11 arasında değişen 6 kız öğrenciye cinsel istismarda bulundu. Hakim karşısına çıkan zanlıya 72,5 yıl hapis cezası verildi. İşte detaylar.

Bir ilkokulda yaşları 10 ile 11 arasında değişen 6 öğrenciye cinsel istismarda bulunan öğretmen hakkında mahkeme kararını açıkladı.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmekte olan davada, Nevşehir Kapalı Cezaevi'nden jandarma eşliğinde getirilen tutuklu sanık G.Y. ile bazı müştekiler ile avukatları hazır bulunurken, mağdur kız öğrenciler duruşmaya katılmama kararı aldı.

Kayseri'nin Melikgazi İlçesi'nde bulunan bir ilkokulda geçtiğimiz Mart ayı ve öncesinde meydana gelen olayda  iddiaya göre 45 yaşındaki sınıf öğretmeni G.Y., kız öğrenciler 11 yaşındaki  A.Y., 10 yaşındaki K.Ö., 10 yaşındaki  S.N.G., 10 yaşındaki G.T., 10 yaşındaki S.D. ve 10 yaşındak F.B.E.'ye ilk önce sarkıntılık düzeyinde daha sonra ise cinsel istismar olmak üzere farklı günlerde defalarca cinsel tacizde bulundu. Öğrencilerin şikayeti üzerine gözaltına alınan G.Y. hakkında tutuklama kararı verildi ve zanlı cezaevine gönderildi.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık G.Y.'ye mağdureler K.Ö., A.Y., S.N.G., G.T. ve S.D.'ye yönelik 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 5 kez 12 yıl 6 ay hapis, mağdure F.B.E.'ye yönelik aynı suçtan 10 yıl olmak üzere toplam 72 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber