CTE Sonuçları Mülakat Listesinde Gariplik-5 Kişi Yerine 11 Kişi Mülakata Çağrıldı

CTE personel alımı mülakat listesinde bir gariplik adayların gözünden kaçmadı. 1 kişi alan komisyon, 5 kişi yerine 11 adayı mülakata çağırdığı görüldü. İşte o gariplik.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan personel alımına ait sonuçlar önceki gün açıklandı.

Sonuçların açıklanması ile birlikte mülakat listeleri belli oldu. Listelerin belli olması ile birlkte bazı tartışmaların da kapısı aralanmış oldu.

Bazı komisyonlar, yaptığı açıklamada tüm mülakat listelerini yayımlamadı. (Ör: Diyarbakır sağlık memuru listesi). Bunun yanı sıra bir duyuruda da yaşanan sorun adayların gözündne kaçmadı.

CTE tarafından yayımlanan duyuruda 1 elektrik teknisyeni alımı yapılacağı ve bu alım için mülakata 5 adayın çağrılacağı bildirildi. Ancak açıklanan sounçlarda 11 adayın mülakatlara çağrıldığı görüldü.

Teknisyen Alımına Kimler Başvurabilir?

Teknisyen alımı için adayların en az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olması ve yerleştirileceği pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiye sahip olması şartları aranmaktaydı.

Samsun 1 Eletrik Teknisyeni Alacağını Açıklamıştı

Mülakat Listesinde 11 Kişi Var

Listede 11. adaydan sornası ret olarak belirtilmiştir. (İsimler Kpsscafe tarafından silinmiştir.)

Bu durum hakkında bir an önce bir açıklama gelmesi gerekmektedir.

CTE'ye başvuru yapan adaylara Kpsscafe olarak çağrımız: Başvurduğunuz komisyonun listelerine dikkatli şekilde bakın ve bir gariplik durumunda geri dönüş yapın.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara-ÖZEL HABER

Daha Fazla Haber