Torpille Personel Alımı İddialarına Yanıt Geldi! ( İlan Tepki Çekmişti)

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'nin geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilan 'Kişiye Özel' olduğu gerekçesiyle büyük tepkilere neden olmuştu.

Torpille Personel Alımı İddialarına Yanıt Geldi! ( İlan Tepki Çekmişti)

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'nin geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilan 'Kişiye Özel' olduğu gerekçesiyle büyük tepkilere neden olmuştu. Yine geçtiğimiz günlerde YÖK tarafından ilan edilen 'Şeytanla mücadele edecek insan eğitimi üzerinde çalışmaları bulunan' yardımcı doçent alım ilanı gibi tepkileri üzerine alan bir başka ilanla ilgili Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü'nden yanıt geldi.

Söz konusu ilanda Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi alınacağı belirtilmiş, başvuru şartlarında "'Güneşten korunma programının adölesanların güneşten korunma davranışına etkisi ve okul sağlığı hemşireliği alanında çalışmaları olmak' , 'Çocuk sağlığı ve hastalıkları hemşireliği alanında doktora yapmış olmak' ve 'Kanserli çocuklarda oyun temelli hemşirelik modeli konusunda çalışmaları bulunmak' şartları yer almıştı. Bu şartlara uyan YÖK Ulusal Tez Merkezi'nde sadece bir kişinin olması dikkatleri Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin üzerine çekmiş, iddialarla ilgili yanıt beklenmişti. Hürriyet'in ulaştığı Rektör Prof. Dr. Hamandar iddialara yanıt verdi.

Fethiye Sağlık Bilimleri Hemşirelik bölümüne alınacak personel ilanıyla ilgili konuşan ve iddiaları yanıtlayan Dr. Harmandar, "Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olmaması ve Muğla'daki kanserli çocuk sayısının yüksek oluşu bu alanda çalışmaları bulunan öğretim üyesi ihtiyacını ortaya çıkardı. Kesinlikle kişiye özel ilan vermiyoruz. Ben de gerekli incelemeyi yapacağım. Eğer böyle bir durum varsa ilanı iptal ederiz" dedi. 

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Daha Fazla Haber