Şehit ve Gazi Yakını Alımında Yaş Haddi Kaldırılıyor-Peki Diğer Alımlarda da Esnetilecek mi?

Gazilerin, şehit ve gazi yakınlarının kamuya atanmasında yaş haddinin kaldırılması için çalışmalar başlatıldı. Peki diğer memur alımlarında yaş haddi esnetilecek mi?

Kamu kurum ve kuruşuları tarafından yayımlanan memur alım ilanlarında adayların en çok tepki gösterdiği şartlardan biri yaş haddi.

Memur alım ilanlarında istenen yaş haddi, on binlerce adayın memur olması için bir engel oluyor. Adaylar bize yaptıkları geri dönüşlerde ve yaptıkları yorumlarda memur alımlarında istenen yaş haddinin esnetilmesini istiyor. Ancak son dönemlerde binlerce memur alımı yapıldı ve yaş haddi sadece jandarma uzman erbaş alımında esnetildi.

Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İçin Yaş Haddi Kalkıyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yaptığı son dakika açıklamasında şehit yakını, gazi ve gazi yakını atamalarında istenen 45 yaş şartının kaldırılacağını söyledi. Bu durum, yaş haddi nedeniyle atanamayan şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarını sevindirdi.

Diğer Adaylar da Çalışma Bekliyor

Yaş haddi nedeniyle kamuda memur olamayan binlerce aday da yaş haddi uygulamasında bazı esnetilmelerin yapılmasını istiyor. Terör örgütü FETÖ'nün daha önceki yıllarda memur alımlarında yaptığı usulsüzlükler ve çaldığı sorular nedeniyle memur lamayan adaylar, örgütün kamuda temizlenmesinden sonra da yaş haddine takıldığı için memur olamıyor. Adaylar bu duruma çözümün getirilmesi ve mağduriyetin giderilmesini istiyor.

Memur alım ilanlarından haberdar olmak için Kpsscafe'yi takipte kalın.

android uygulamamız ---->>> tıklayın

Facebook grubumuza katılın --->tıklayın

En hızlı erişim imkanları ve ios uygulamamız ----> tıklayın

Instagram hesabımız için-- >>> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara - ÖZEL HABER

Daha Fazla Haber