Sağlık Personellerinin Nöbet Düzenlemesi Hakkında Bakanlıktan Açıklama

Sağlık Bakanlığından bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada sağlık personellerinin nöbet saatlerinde düzenleme haberleri ile ilgili bilgi verildi. İşte o açıklama.

Sağlık Bakanlığından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada, iki hekim ve bir tıp fakültesi öğrencisinin intiharı üzerine yapılan toplantı ve alınan bir karar olmadığı bildirildi.

Büyük fedakarlıklarla görev yapan sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirilmesine ve memnuniyetine büyük önem verildiğinin bildirildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Öncelikle hayatını kaybeden doktorlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Söz konusu haberde, iki doktorun ve bir tıp öğrencisinin aynı gün intihar etmesi üzerine Bakanlığımız yetkililerinin bir sendikanın yöneticileri ile toplanarak nöbetler konusunda bazı kararlar aldığı yönünde ifadeler yer almıştır. Bakanlığımız, paydaşlarımız olan ilgili sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri ile belli aralıklarla değerlendirme ve istişare toplantıları yapmakta ve bu toplantılarda sorunlar masaya yatırılmaktadır. Bahsi geçen toplantı da altı ayda bir yapılan rutin bir toplantıdır.

Bahse konu intiharlar üzerine yapılmış bir toplantı ve alınmış bir karar olmamakla birlikte, Bakanlığımız, büyük fedakarlıklarla görev yapan sağlık çalışanlarımızın çalışma koşullarının iyileştirilmesine ve memnuniyetlerine büyük önem vermektedir."

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber