Anadolu Üniversitesinden Son Dakika Açıklaması: YÖKDİL Sınav Giriş Belgesi Erişime Açıldı

Anadolu Üniversitesinden yapılan son dakika açıklamasında YÖKDİL sınav giriş belgesi adayların erişimine açıldığı belirtildi. İşte yapılan açıklama ve sınav belgesi sorgulama ekranı.

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile 5 Kasım 2017 günü düzenlenecektir. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan son dakika duyurusunda ise YÖKDİL sınav giriş belgelerinin erişime açıldığı belirtildi. 

YÖKDİL sınavı soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, hazırlanan bu sorularla birlikte sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenmektedir. Üçüncü YÖKDİL Sınavına; yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir. Üçüncü YÖKDİL Sınavına; yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir. 

YÖKDİL sınavında 15 dakika uygulaması olmayacak. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan sınava dair giriş belgeleri yayınlanırken, aşağıda bulunan linke giderek istenen bilgileri girip sınav giriş belgesine ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki linkten hesabınıza giriş yaptıktan sonra, tamamlanan başvurularım kısmından sınava git butonuna tıklamanız gerekiyor. Sol tarafta yer alan “Sınav Giriş Belgesi” kısmından sınav giriş belgesini temin edebilir ve sayfayı yazdırabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"5 Kasım 2017 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı giriş belgeleri yayımlanmıştır. Sınav giriş belgelerine 30 Ekim - 4 Kasım 2017 tarihleri arasında erişilebilir."

YÖKDİL SINAV GİRİŞ YERLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Daha Fazla Haber